Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE

Noclegi w okolicy miejscowości Świnoujście

Międzyzdroje weekend, wakacje Międzyzdroje, kwatery Międzyzdroje
noclegi w cenie : 300-300 zł
kategoria : Apartamenty
Przepiękny i luksusowy apartament, 70m od morza, 50 m2 - 2 pokoje: sypialnia i salon z aneksem kuchennym, położony w zaciszu drzew w lesie, w pełni wyposażony( LCD, TV sat, mikrowela, pralka). Teren ogrodzony z parkingiem. W poblizu SPA Baginski (50 m).
Międzyzdroje weekend, wakacje Międzyzdroje, kwatery Międzyzdroje
noclegi w cenie : 21-40 zł
kategoria : Kwatery prywatne
WARNOWO K/MIĘDZYZDROJÓW,kuchnia w pełni wyposażona +aneks kuchenny do dyspozycji gości, TV, INTERNET, c.27 zł osobodoba, dzieci do lat 6 jeżeli nie korzystają z osobnego spania 21 zł , do 1 roku bezpłatnie -OAZA SPOKOJU nad jeziorem,6 km do morza
Wisełka weekend, wakacje Wisełka, kwatery Wisełka
noclegi w cenie : 50-200 zł
kategoria : Domki letniskowe
Wisełka-jest malowniczo położoną,spokojną miejscowością na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego,jest to doskonałe miejsce na relax i wypoczynek.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
ŚWINOUJŚCIE
Świnoujście to jedyne miasto w Polsce położone na kilkudziesięciu wyspach, z których największe to Uznam, Wolin, Karsibór. W swej długiej historii miasto należało do Danii, Szwecji , Prus, Niemiec i Polski. Militarną historię „twierdzy morskiej” przypominają wszechobecne forty, bunkry i inne instalacje wojskowe.

Lokalizacja nad Świną, jedną z odnóg delty Odry stała się przyczyną dynamicznego rozwoju gospodarki morskiej. Znajdują się tu porty; handlowy, pasażerski, baza marynarki wojennej RP oraz kilka przystani jachtowych. Dzięki sprzyjającemu mikroklimatowi Świnoujście stało się uzdrowiskiem i jest chętnie odwiedzane przez urlopowiczów. Pod koniec XIX wieku odkryto tu solankowe źródła mineralne i pokłady borowiny. Dzielnica uzdrowiskowa, w której zachowały się przedwojenne wille, promenada i Park Zdrojowy, to miejsca doskonałe do wieczornych spacerów. Na zachód od miasta położone są znane niemieckie uzdrowiska: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin, do których można wybrać się na dłuższy spacer, bądź popłynąć statkiem wycieczkowym.

Plaże

Świnoujskie plaże nalezą do najpiękniejszych i najszerszych w Polsce. W niektórych miejscach mają nawet ponad 100 metrów szerokości. Wyjątkowo drobny i jasny piasek zadziwił już niejednego wczasowicza. Woda w morzu jest zazwyczaj cieplejsza niż w innych miejscach polskiego wybrzeża. Plaża rozdzielona jest ujściem Świny i wejściem do portu. Na końcu falochronu znajduje się charakterystyczny znak nawigacyjny zwany Stawa Młyny. Jest to biały wiatrak, widoczny na większości widokówek – symbol miasta. To ulubiony cel spacerów po plaży w części zachodniej. Jeśli chcielibyśmy wypoczywać z dala od tłoku, najlepiej udać się na plażę po wschodniej stronie Świny, u podnóża latarni morskiej. Wzdłuż całej plaży po zachodniej stronie , ciągnie się transgraniczny szlak spacerowy. Na przestrzeni wielu kilometrów są budowane sanitariaty, prysznice, nowe zejścia na plaże. Szlakiem tym będzie można niedługo spacerować aż do niemieckich kurortów nadbałtyckich. Niezmiennie od kilku lat świnoujska plaża otrzymuje certyfikat „Błękitnej Flagi” przyznawany kąpieliskom spełniającym wysokie wymagania jakości i bezpieczeństwa.

Atrakcje
 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego – eksponaty dotyczące historii regionu, ryby, muszle
 • Latarnia morska – najwyższa w Polsce, udostępniona do zwiedzania. Ze szczytu widać nie tylko morze, ale i rozległe tereny portowe.
 • Fortyfikacje pruskie, rosyjskie, niemieckie – zwiedzanie ich ułatwia kilka wyznaczonych szlaków turystycznych. Najciekawsze z nich to: Fort Gerharda, Fort Anioła oraz Fort Zachodni.
 • Promenada nadmorska
 • Znak nawigacyjny – Stawa Młyny – symbol miasta
 • Terminal pasażerski, z którego odpływają promy do Szwecji i Dani
 • Rejsy statkami turystycznymi do niemieckich uzdrowisk Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin oraz po Zalewie Szczecińskim
 • Świnoujskie Wieczory Organowe
 • Świnoujski Piknik Ludowy – lipiec
 • Konkurs Kulinarny Fantazje Śledziowe i Morski Turniej Tenisowy Gwiazd
 • Karsiborska Kępa - prawdziwa uczta dla osób pasjonujących się ornitologią. Są tu wyznaczone liczne ścieżki i wzniesione platformy do obserwacji niezliczonych gatunków ptaków.
 • Karsibór, niewielka osada na peryferiach Świnoujścia. Można tu zwiedzić gotycki kościółek z XV wieku.
autor: Joanna Kołodziejczyk
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.
DODAJ OBIEKT