Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Oferty specjalne, weekend na rowerze, romantyczny weekend, sylwester, SPA, weekend w siodle
OFERTY SPECJALNE
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Promocje
PROMOCJE
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE

Beskid Śląski - Noclegi Beskidy, kwatery, wakacje 2015

Żywiec weekend, wakacje Żywiec, kwatery Żywiec
noclegi w cenie : 40-75 zł
kategoria : Apartamenty
Nowo wybudowane apartamenty o wysokim standardzie, każdy z widokiem na Jezioro Żywieckie.
Jaworzynka weekend, wakacje Jaworzynka, kwatery Jaworzynka
noclegi w cenie : 35-50 zł
kategoria : Pokoje gościnne
Pod Jowiszem to dom wybudowany w 2005 roku na wysokości 640 m n.p.m. na pięknej widokowej działce otoczonej dużym bajkowym ogrodem. Wokół rozpościera się panorama gór Beskidu Śląskiego, a także pasmo gór po stronie czeskiej i słowackiej.
Wisła weekend, wakacje Wisła, kwatery Wisła
noclegi w cenie : 50-80 zł
kategoria : Wille
Zapraszamy do nowo otwartych, komfortowych apartamentów "Starka" z niezależnymi kuchniami, łazienkami i WiFi. Do dyspozycji gości ogród z placem zabaw, grillem, zadaszone miejsca parkingowe.
Istebna weekend, wakacje Istebna, kwatery Istebna
noclegi w cenie : 27-44 zł
kategoria : Domki całoroczne
Malowniczo położone z widokiem na góry domki znajdują się w Istebnej Andziołówce w Beskidach. Całoroczne domki usytuowane blisko wyciągów narciarskich.
Istebna weekend, wakacje Istebna, kwatery Istebna
noclegi w cenie : 35-50 zł
kategoria : Apartamenty
Malowniczo położone z widokiem na góry domki znajdują się w Istebnej Andziołówce . Całoroczne apartamenty położone blisko wyciągów narciarskich (10min piechotą od wyciągów krzesełkowych Zagroń i Złoty Groń), ścieżek spacerowych i szlaków rowerowych.
Wisła weekend, wakacje Wisła, kwatery Wisła
noclegi w cenie : 55-70 zł
kategoria : Pensjonaty
Komfortowa willa z bali drewnianych, usytuowana na południowym stoku górskim, w malowniczej dolinie Jawornika, zaledwie 1500 m od centrum miasta. Idealne warunki dla rodzin!
Wisła weekend, wakacje Wisła, kwatery Wisła
noclegi w cenie : 50-85 zł
kategoria : Pensjonaty
Rodzinny ośrodek w zacisznym miejscu idealny na rodzinny wypoczynek.Duża bezpieczna łaka,dużo atrakcji-podgrzewany basen,jacuzzi.super położenie - blisko centrum i aquaparku w hot. "Gołębiewski"Organizujemy imprezy dla firm ,biesiady ,grille.Zaprasza
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
NASZE MIASTA W REGIONIE
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
BESKID ŚLĄSKI
Beskid Śląski to jeden z najczęściej uczęszczanych a równocześnie najlepiej zagospodarowanych turystycznie regionów w Polsce. Tu, ze stoków Baraniej Góry wypływają wody Białej i Czarnej Wisełki. W miejscu gdzie się łączą rozpoczyna swoją podróż po Polsce nasza najdłuższa rzeka – Wisła.

Beskid Śląski to dwa duże pasma górskie: Czantorii (ze szczytami Wielka Czantoria, Kiczory, Stożek) oraz Baraniej Góry (Skrzyczne, Barania Góra, Klimczok). Region ten jest niezwykle cenny przyrodniczo, góry są niemal całe zalesione a najbardziej wartościowe obiekty przyrodnicze zostały objęte ochroną. Rezerwat „Babia Góra” obejmuje najwyższe wzniesienia oraz obszar źródliskowy Wisły porośnięty pierwotnym – nie zniszczonym przez człowieka lasem jodłowo-bukowym. Rezerwat „Tuł” chroni stanowisko pięknych storczyków, a rezerwat „Wisła” – żywo płynące potoki Czarnej i Białej Wisełki.

Beskid Śląski to raj dla uprawiających sporty zimowe. Każdej zimy, czekają na przyjezdnych liczne stacje narciarskie. Szczególnie atrakcyjną miejscowością jest Szczyrk, często nazywany zimową stolicą oraz porównywany z Zakopanem pod względem ilości wyciągów. W tej miejscowości co roku odbywają się zawody snowboardowe we wszystkich możliwych kategoriach. Jest to też ośrodek przygotowań olimpijskich dla snowboardzistów. Uprawiający sporty zimowe, którzy raz tu przyjechali, chętnie wracają w te strony. Miłośnicy białego szaleństwa najczęściej odwiedzają największe stacje narciarskie:

  • Szyndzielnia – na szczyt wyjeżdża się kolejką gondolową z Bielska-Białej. Do dyspozycji narciarzy przygotowane są trasy o różnej długości i stopniu trudności;
  • Równica – zimą działają tu wyciągi orczykowe. Na szczycie czynny jest Extreme Park, w którym działa całoroczny Roller Coaster – tor saneczkowy, z którego korzystać można bez względu na pogodę. Czynne jest tu też schronisko, niedaleko którego znajduje się pamiątkowy kamień ewangeliczny, przy którym w czasach reformacji potajemnie gromadzili się na nabożeństwach luteranie;
  • Czantoria – na narciarzy czeka tutaj wyciąg krzesełkowy z Ustronia. Zimą przygotowane są trasy narciarskie, czynne są wyciągi orczykowe, a latem można pozjeżdżać na Letnim Torze Saneczkowym;
  • Skrzyczne – ze Szczyrku prowadzi na jego szczyt dwuczęściowy wyciąg krzesełkowy. Wytyczonych zostało kilka tras o różnym stopniu trudności;
  • Hala Pośrednia, wyciąg Beskidek w Szczyrku – to miejsca szczególnie upodobane przez snowboardzistów;
  • Ponadto małe, orczykowe wyciągi narciarskie znajdują się w niemal każdej turystycznej miejscowości.

Na wędrowców czekają w Beskidzie Śląskim liczne szlaki oraz schroniska, w których strudzeni turyści mogą się posilić oraz przenocować. Najchętniej odwiedzane są schroniska na Skrzycznem, Klimczoku, Szyndzielni, Równicy. Szczególnym przeżyciem może być pobyt w „Chacie Wuja Toma”, drewnianym schronisku na przełęczy Karkoszczonka, urządzonym w dawnej zagrodzie z początków XX wieku. Wędrując po Beskidzie Śląskim podziwiać można typowe górskie krajobrazy: malownicze doliny, wąwozy, polany. Do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych goszczących wczasowiczów przez cały rok należą: Ustroń, Wisła, Brenna i Szczyrk.

Ustroń to dawna osada przemysłowa, powstała wokół działającej tu już w XVIII wieku huty żelaza. Do dzisiaj, jako pozostałość po dawnych hutach, działa zakład przetwórstwa żelaza - kuźnia. Zainteresowanym polecam odwiedzenie Muzeum Kuźnictwa i Hutnictwa. Ustroń jest dzisiaj popularnym uzdrowiskiem, ośrodkiem wczasowym i stacją sportów zimowych. Uwagę przyciągają nowoczesne domy wczasowe w kształcie piramid. Leczone są tutaj choroby układu oddechowego, narządów ruchu, układu krążenia, reumatyczne oraz otyłość.

Wisła przez wiele osób kojarzona jest jako miasto Adama Małysza, naszego mistrza w skokach narciarskich. Obecnie w budowie jest najnowocześniejsza w Polsce skocznia w Wiśle Malince. W tym największym pod względem powierzchni mieście w polskich Karpatach, popularnym wśród turystów już pod koniec XIX wieku, działa obecnie jedna z najlepiej rozbudowanych baz noclegowych. Wisła przez wielu zwana jest „perłą Beskidu Śląskiego”. W sierpniu odbywa się tu szereg imprez związanych z corocznym Tygodniem Kultury Beskidzkiej. Do atrakcji kulturoznawczych należą Muzeum Beskidzkie oraz Muzeum Narciarstwa z zabytkowymi rodzajami nart. Wisła to niezwykle tolerancyjne wyznaniowo miasto. Swoje świątynie ma tutaj 9 różnych wyznań. W pobliżu Wisły odnaleźć można wzniesioną w okresie dwudziestolecia międzywojennego, wg projektu znanego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza, letnią rezydencję prezydentów Polski: „Zameczek”.

Brenna to niewielka miejscowość oferująca spokój i ciszę dla chcących wypocząć zdala od zgiełku panującego w najpopularniejszych kurortach. Brenną docenią przede wszystkim Ci, którzy kochają obcowanie z naturą oraz lubią wypoczywać w otoczeniu typowego górskiego krajobrazu. Pobliskie szlaki idealne są dla uprawiających zarówno turystykę pieszą jak i narciarstwo biegowe oraz kolarstwo górskie. Opisany już powyżej Szczyrk to nie tylko ośrodek sportów zimowych. To także znany kurort z licznymi atrakcjami dawnej architektury. Za najciekawsze uważa się drewniany kościół św. Jakuba, murowaną kapliczkę z początków XIX wieku, przedwojenne drewniane wille. Innym ważnym miejscem jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, zbudowane w miejscu, gdzie przed wojną objawiła się wiernym Matka Boska, a kiedy rozpoczęto budowę kościoła – ze stoku, w cudowny sposób wytrysnęło źródło. Warto odwiedzić Koniaków i Istebną – miejscowości słynące z wyrobów rękodzieła ludowego. Kto nie słyszał o koronkach koniakowskich? W izbach regionalnych w Gwarkowej i Kawoluka można zapoznać się również z innymi dziełami ludowymi: rzeźbiarskimi, malarskimi, haftem. W Istebnej odnajdziemy ponadto Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki, wybitnego polskiego himalaisty.

Na skraju Beskidu Śląskiego położony jest duży, przemysłowy ośrodek miejski, interesujący również pod względem krajoznawczym – Bielsko-Biała. Tutaj produkuje się wyroby włókiennicze, siedzibę ma Fiat Auto Poland. Bielsko-Biała to również ojczyzną bajek telewizyjnych znanych nam z dzieciństwa: Koziołka Matołka, Reksia, Bolka i Lolka, Marcelego Szpaka i wielu innych bohaterów. Wszystkie powstały w Studiu Filmów Rysunkowych. Aby poznać historię Bielska należy zwiedzić Zamek Książąt Sułkowskich, gdzie znajduje się ekspozycja historyczna. Ciekawa pod względem architektonicznym jest bryła kościoła św. Mikołaja, a także Teatr Polski, Ratusz oraz secesyjna kamienica „Pod Żabami”. Jest to dawna winiarnia, o czym świadczy bajkowa dekoracja, umieszczona nad portalem - dwie biesiadujące żabki. W Bielsku Białej znajduje się również jedyny w Polsce pomnik Marcina Lutra.

Kolejnym miastem u stóp Beskidu Śląskiego jest Cieszyn. Obligatoryjnie trzeba odnaleźć romańską rotundę z XI/XII wieku oraz gotycką wieżę obronną z XIV wieku, na którą warto wejść, aby zobaczyć panoramę miasta, a przy ładnej pogodzie nawet całego Beskidu Śląskiego. Spacer po Cieszynie umili oglądanie nowego, reprezentacyjnego rynku oraz starego, z podcieniowymi kamieniczkami mieszczańskimi z XVI-XIX wieku.

Warto poświęcić jeden dzień na odwiedzenie Czeskiego Cieszyna (Český Těšín). Trzeba pamiętać, że zarówno Cieszyn, jak i Czeski Cieszyn stanowiły do 1920 roku jedno miasto. W wyniku sporu o terytorialną przynależność całego Śląska Cieszyńskiego wytyczono granicę wzdłuż rzeki Olzy, przez środek miasta.

Beskid Śląski ma dogodne połączenia drogowe i kolejowe z resztą kraju dzięki czemu jest otwarty na przyjazd wszystkich turystów bez względu na porę roku. Tu nie można się nudzić!

autor: Joanna Kołodziejczyk
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.