Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Oferty specjalne, weekend na rowerze, romantyczny weekend, sylwester, SPA, weekend w siodle
OFERTY SPECJALNE
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Promocje
PROMOCJE
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE

Beskid Żywiecki - Noclegi Beskidy, kwatery, wakacje 2015

Węgierska Górka weekend, wakacje Węgierska Górka, kwatery Węgierska Górka
noclegi w cenie : 30-40 zł
kategoria : Domki letniskowe
Drewniany w pełni wyposażony domek całoroczny (max 9 osób) znajdujący się w spokojnym miejscu na obrzeżach wsi Cisiec położonej między Węgierską Górką i Milówką.
Węgierska Górka weekend, wakacje Węgierska Górka, kwatery Węgierska Górka
noclegi w cenie : 30-80 zł
kategoria : Domki całoroczne
Domki Wypoczynkowe Romanówka znajdują się w cichej i spokojnej miejscowości Soblówka. Romanówka otoczona jest z trzech stron przez góry i lasy, przecina ją również rzeczka za, którą znajduje się zagroda danieli.
Żywiec weekend, wakacje Żywiec, kwatery Żywiec
noclegi w cenie : 40-70 zł
kategoria : Pensjonaty
Sylwester w górach z kuligiem-zadzwoń zapytaj o wolne miejsca!
Sucha Beskidzka weekend, wakacje Sucha Beskidzka, kwatery Sucha Beskidzka
noclegi w cenie : 40-40 zł
kategoria : Kwatery prywatne
Zapraszamy serdecznie do Domku góralskiego Hyrb w Stryszawie koło Suchej Beskidzkiej. Dom drewniany w stylu zakopiańskim o pow. 130m2z tarasem i 27-arową posesją. Działka jest na skarpie, koło potoku, otoczona laskiem.
Węgierska Górka weekend, wakacje Węgierska Górka, kwatery Węgierska Górka
noclegi w cenie : 30-50 zł
kategoria : Domki całoroczne
CAŁOROCZNY,KOMFORTOWY W PEŁNI WYPOSAŻONY DOMEK ATRAKCYJNIE POŁOŻONY NAD RZEKĄ SOŁĄ. 3 SYPIALNIE,SALON Z KUCHNIĄ ORAZ ŁAZIENKA.NA MIEJSCU PARKING,GRILL ORAZ KOCIOLEK.W POBLIŻU TRASA ROWEROWA I SPACEROWA.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
NASZE MIASTA W REGIONIE
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
BESKID ŻYWIECKI
Kto szuka dzikiej przyrody, alpejskich krajobrazów a znudziły mu się już tłumnie oblegane tatrzańskie szlaki - dobrze trafił. Beskid Żywiecki należy do najwyższych partii Beskidów. Przez wielu porównywany jest za względu na charakter przyrody i zdumiewające widoki, do krajobrazów alpejskich.

Beskid Żywiecki idealny jest dla lubiących piesze, długie wędrówki. Na zmęczonych turystów czekają liczne schroniska, m.in.: na Hali Miziowej (pod Pilskiem), Markowe Szczawiny (pod Babią Górą), na Hali Lipowskiej, Wielka Racza, na Przełęczy Przegibek. Uważnie obserwując przyrodę można odnaleźć rośliny chronione takie jak: dziewięćsił, czosnek niedźwiedzi, lilia złotogłów. Czasami uda się dostrzec sarnę lub jelenia. Siedliska mają tu także rysie i niedźwiedzie. W Beskidzie Żywieckim utworzono: Babiogórski Park Narodowy ( jego szczególne walory podkreśla uznanie go przez UNESCO za rezerwat biosfery) oraz Żywiecki Park Krajobrazowy. Jest też wiele ciekawych rezerwatów przyrody: „Śrubita” – na stokach Wilkiej Raczy, stanowiący ostoję głuszca; „Oszat” – w pobliżu Ujsoł, chroniący las bukowo-jodłowo-świerkowy; „Butorza” – na stokach Rachowca, chroniący dolnoreglowy las świerkowy. W Sopotni Wielkiej znajduje się najwyższy w Beskidach wodospad, którym woda spada głośno szumiąc aż z 12 metrów. Jest to pomnik przyrody nieożywionej.

Najwyższym szczytem w Beskidzie Żywieckim jest Babia Góra (1725m n.p.m.). Inaczej nazywana jest Wielką Magurą, Królową Beskidów lub Matką Niepogód. Słoneczna pogoda może się tu zmienić w burzę w krótkim czasie, niech się więc strzegą niedoświadczeni turyści, bo Babia Góra już nieraz pokazała swoje groźne oblicze. Najciekawszy jednak na Babiej Górze jest alpejski charakter partii szczytowych. Pokrywa je zwałowisko kamiennych głazów. Podziwiać tu też można szerokie hale oraz zielone połacie kosodrzewiny. Widok z urwisk skalnych na otaczające, dużo niższe szczyty zapiera dech w piersiach.. Przy dobrej widoczności dostrzeżemy Tatry!

Na granicy Beskidu Żywieckiego, w szerokiej kotlinie leży duże miasto, od którego ta grupa górska wzięła nazwę – Żywiec. Do najcenniejszych zabytków należą: Stary Zamek z XVI wieku, konkatedra i kościół św. Krzyża z XIV wieku. Mieści się tu również znany browar. Ciekawe i warte zobaczenia jest muzeum browaru Żywiec z niezwykle ciekawą, interaktywną ekspozycją opowiadającą o historii wyrobu złocistego napoju.. Na wszystkich pełnoletnich czeka możliwość degustacji. Każdy odwiedzający dostaje także pamiątkowy upominek.

Bardzo malownicza trasa wiedzie wzdłuż Kaskady Soły. W jej skład wchodzą Jezioro Żywieckie (zapora w Tresnej), Jezioro Międzybrodzkie (zapora w Porąbce) oraz Jezioro Czanieckie (zapora w Czańcu). Dla turysty ważne jest rekreacyjne zagospodarowanie tych akwenów. Oprócz możliwości tradycyjnego wypoczynku nad wodą, na jeziorach można uprawiać żeglarstwo, czy spróbować swoich sił w coraz modniejszym windsurfingu. Nad Jeziorem Międzybrodzkim, w górze Żar, wybudowano największą w Polsce podziemną elektrownię szczytowo-pompową. Na szczycie znajduje się również lotnisko szybowcowe. Jest to też idealne miejsce by spróbować wzbić się w przestworza na lotni lub paralotni. Na górę Żar można wjechać kolejką linowo-terenową z Międzybrodzia Bielskiego. Atrakcyjności tej jeździe dodaje fakt, iż jest to dawna kolejka kursująca na Gubałówkę.

Węgierska Górka to miejscowość położona w dolinie Soły. Wieś ta, nazywana inaczej Westerplatte Południa, była w pierwszych dniach września 1939 roku miejscem zaciętych walk polskich oddziałów z najeźdźcami. Dziś jest to idealne miejsce wypadowe na piesze wędrówki w pasma zarówno Beskidu Żywieckiego, jak i sąsiedniego Beskidu Śląskiego. Głównym ośrodkiem turystycznym Beskidu Żywieckiego jest Korbielów. Jest to miejscowość położona malowniczo u stóp góry Pilsko. Korbielów to dynamicznie rozwijający się ośrodek sportów zimowych. Główne trasy narciarskie znajdują się na stokach Pilska. Działa tu cały szereg wyciągów i tras narciarskich o różnym stopniu trudności. W lecie zielone stoki górskie zachęcają do pieszych wędrówek i spędzania wolnego czasu na szlakach. Przez Korbielów i przełęcz Glinne prowadziła tzw. "stara cesarka", dawna trasa łącząca Warszawę z Wiedniem.

Zawoja jest jedną z najdłuższych wsi w Polsce. Rozciąga się na długości 18 kilometrów wzdłuż potoku Skawica. długości. Znajduje się tu ośrodek sportów zimowych, Mosorny Groń. Na narciarzy czeka długi wyciąg krzesełkowy. Do ich dyspozycji pozostają też wyciągi orczykowe. W Zawoi mieści się siedziba Babiogórskiego Parku Narodowego.

Jeleśnia przyciąga turystów swoją Starą Karczmą. Mieści się ona w drewnianym XVIII wiecznym budynku krytym pięknym, czterospadowym, gontowym dachem. Biesiadowali i zatrzymywali się tu dawniej kupcy dążący na Węgry. Dziś każdy może spróbować regionalnych potraw. Jest to znakomite miejsce, aby posmakować „przysmak Kwicoła”, „przażuchy ze słoniną”, czy „kwaśnicy na świńskim ryju”.

Koniecznie trzeba odwiedzić Milówkę, rozsławioną przez pochodzących z niej braci Golców (z zespołu Golec uOrkiestra). Zachowała ona charakter przedwojennego miasteczka. Herbem Milówki jest serce przebite dwoma strzałami. Nazwa ta została przez etymologów wywiedziona od „miłych łowów” i „miłowania”.

Innymi ważnymi miejscowościami położonymi w samym sercu gór Beskidu Żywieckiego są: Rajcza, Zwardoń, Sól, Rycerka Górna, Rycerka Dolna, Ujsoły, Stryszawa. Każda z tych miejscowości posiada swój własny urok a na przyjeżdżających czeka wiele miejsc noclegowych w kwaterach prywatnych i pensjonatach. Odwiedzający te niewielkie i ciche miejscowości dobrze wypoczną i mile spędzą czas!

autor: Joanna Kołodziejczyk
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
BABIA GÓRA - MATKA NIEPOGÓD.
Mówi się, iż nie ma piękniejszych wschodów słońca od tych, które można zobaczyć z masywu Babiej Góry.

Najlepszą bazą wypadową, do wypraw w poszukiwaniu tego wspaniałego zjawiska jest schronisko na Markowych Szczawinach. Ze schroniska prowadzi Diablak, czyli kulminacja Babiej Góry, najtrudniejszy fragment szlaku w całym masywie. W pokonaniu Perci Akademików pomagają zamocowane w skałach metalowe klamry. Ten, kto nie czuje się na siłach aby pokonać tą trudną trasę, może skorzystać z alternatywnej – przez przełęcz Brona. Te dwie drogi to oczywiście tylko część całej sieci szlaków, dzięki którym możemy poznać nieopisane piękno masywu Babiej Góry, czyli najwyższej części Beskidu Żywieckiego i całych Beskidów Zachodnich. Podczas wędrówek musimy jednak zawsze pamiętać, iż pogoda na Babiej Górze jest wyjątkowo kapryśna. W ciągu 30 minut słoneczna aura może zmienić się w silną burzę, a we mgle czy deszczu, każdy niedoświadczony turysta może mieć duże kłopoty z trzymaniem się wyznaczonego szlaku.

Należy podkreślić fakt, iż Babia Góra jest wybitnym punktem widokowym. Można stąd dostrzec Tatry, Niżne Tatry, Wielką Fatrę, Małą Fatrę, Góry Choczańskie, Cześć Beskidu Wyspowego i Gorce, a także sztuczne zbiorniki na Sole, górnej Wiśle i Orawie, a przy szczególnie ładnej pogodzie – również Kraków.

Babią Górę porastają przede wszystkim reglowe lasy, które zachowały się niemal w niezmienionej formie. Na obszarze Babiogórskiego Parku Narodowego występuje blisko 700 rzadkich gatunków roślin, co stanowi o niezwykłym faunistycznym bogactwie tej części polskich gór. Do najbardziej unikalnych, występujących tutaj roślin należą: tocja alpejska, rogownica alpejska i okrzyn jeleni. Północne zbocza Babiej Góry są idealnym miejscem do podziwiania wyraźnie wyodrębnionych pięter roślinności, poczynając od wspomnianych bukowo-jodłowych lasów reglowych, poprzez gąszcze kosodrzewiny, po kołyszące się, alpejskie łąki. Urokliwym fragmentem krajobrazu są również rumowiska skalne.

Teren Babiogórskiego P. N. znany jest z dużej liczebności gatunkowej ptactwa. Miłośnicy ornitologii mogą zaobserwować tutaj poniżej regla dolnego ptaki typowe dla pól uprawnych - trznadla, szczygła i dzwońca. W reglu dolnym i górnym występują gatunki leśne - krzyżodziob świerkowy, mysikrólik, kowalik, strzyżyk, drozd obrożny, sowy: puszczyk, sóweczka, puszczyk uralski i puchacz, drapieżne: jastrząb, krogulec i myszołów oraz kuraki jarząbek i głuszec których tokowanie stanowią jeden z najpiękniejszych spektakli polskiej przyrody. Dość popularne są też dzięcioły. W okolicach najwyższych pięter można spotkać płochacza halnego i siwierniaka. Wśród najbardziej interesujących ssaków żyjących na terenie Babiogórskiego P. N., z pewnością można wyróżnić rysia, wilka, niedźwiedzia brunatnego, a także z popularniejszych: borsuka, lisa, jelenia, sarnę i dzika. Z uwagi na swoje unikalne walory naturalne, Babia Góra jako pierwsza w Polsce, została w 1977 roku wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO.

Czy wiesz, że Babia Góra to miejsce będące inspiracją dla wielu, nieco szalonych pomysłodawców? Jeden z projektów zakładał przeprowadzenie linii kolejowej przez tunel biegnący pod przełęczą Krowiarki, inny – umieszczenie na szczycie Diablaka figury sakralnej o wysokości 4 metrów. W planach znalazł się również wyciąg krzesełkowy ze schroniska na szczyt oraz asfaltowa szosa łącząca Krowiarki z Markowymi Szczawinami. W latach 60 natomiast, zamierzano wznieść tutaj olbrzymi górski hotel „ze szkła i betonu”, a jego nazwa miała upamiętniać Lenina.

Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat Babiej Góry warto wybrać się do Muzeum Babiogórskiego P. N. gdzie prezentuje się eksponaty związane z folklorem Babiogórców. W tutejszym ośrodku edukacyjnym można podziwiać również Ogród Roślin Babiogórskich oraz wystawę stałą, szczegółowo przedstawiającą walory przyrodnicze masywu babiogórskiego.

autor: Honorata Dzierżak
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.