Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Oferty specjalne, weekend na rowerze, romantyczny weekend, sylwester, SPA, weekend w siodle
OFERTY SPECJALNE
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Promocje
PROMOCJE
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE

Noclegi Bory Tucholskie, kwatery, wakacje 2015

Świecie weekend, wakacje Świecie, kwatery Świecie
noclegi w cenie : 30-35 zł
kategoria : Agroturystyka
Mamy do dyspozycji dwa domki 4/5 osobowe i jeden 6/7 osobowy. Wszystkie domki są wyposażone na wysoki standard.W cenie pobytu osoby wliczone jest śniadanie. Borówka zaprasza wszystkich, którzy marzą o wypoczynku w ciszy
Tuchola weekend, wakacje Tuchola, kwatery Tuchola
noclegi w cenie : 20-35 zł
kategoria : Agroturystyka
Przy jeziorze Przylonek w malowniczej scenerii Borów Tucholskich, głęboko w lesie z dala od zgiełku ruchliwej cywilizacji, blisko Raciąskiego Grodu z XII wieku znajduje się gospodarstwo agroturystyczne z ciekawymi atrakcjami... Serdecznie zapraszamy!
Czarna Woda weekend, wakacje Czarna Woda, kwatery Czarna Woda
noclegi w cenie : 250-250 zł
kategoria : Domki letniskowe
Domek położony jest nad samym brzegiem uroczej rzeki Wdy i jeziora Wieckiego. Z tarasu domku rozciąga się widok na działkę, która porośnięta jest laskiem sosnowym.
Gostycyn weekend, wakacje Gostycyn, kwatery Gostycyn
noclegi w cenie : 50-100 zł
kategoria : Pensjonaty
NOWY PENSJONAT w sercu BORÓW TUCHOLSKICH. Pokoje z wyjściem na teren dają poczucie intymności i swobody.
Tuchola weekend, wakacje Tuchola, kwatery Tuchola
noclegi w cenie : 35-40 zł
kategoria : Domki całoroczne
Domek nad jeziorem w centrum Borów Tucholskich - Raciąż
Cekcyn weekend, wakacje Cekcyn, kwatery Cekcyn
noclegi w cenie : 80-100 zł
kategoria : Agroturystyka
Ostatnie wolne terminy na sierpień 2014 - sprawdź on-line! Miejsce z klimatem - siedlisko pod strzechą, apartamenty nad brzegiem jeziora, galeria sztuki.
Świecie weekend, wakacje Świecie, kwatery Świecie
noclegi w cenie : 100-120 zł
kategoria : Agroturystyka
Mamy do dyspozycji 4 domki i 2 pokoje. Mieszkamy nad jeziorem, blisko las.Dla gości dostępne są kajaki,łódki i rowery wodne, trampolina i plac zabaw dla dzieci.Dla tych co lubią ciszę, spokój,obcowanie z przyrodą i zwierzętami(konie,owieczka,osiołek,lama)
Świecie weekend, wakacje Świecie, kwatery Świecie
noclegi w cenie : 30-300 zł
kategoria : Domki letniskowe
Le Quattro Stagioni jest uroczym Ośrodkiem Wypoczynkowym mieszczący się w miejscowości Tleń. Swój urok zawdzięcza wyjątkowej lokalizacji, ponieważ usytuowany jest wśród bujnego drzewostanu, kompleksu Borów Tucholskich.
Chojnice weekend, wakacje Chojnice, kwatery Chojnice
noclegi w cenie : 25-35 zł
kategoria : Agroturystyka
Agroturystyka położona w Męcikale nad rzeką Brdą, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz oddalona niespełna 3km od Parku Narodowego "Bory Tucholskie" oraz Światowego Rezerwatu Biosfery.
Karsin weekend, wakacje Karsin, kwatery Karsin
noclegi w cenie : 50-60 zł
kategoria : Domki całoroczne
Bory Tucholskie-dom całoroczny na skraju wsi,otoczony lasem sosnowym na ogrodzonej działce 0,5ha, 200m od rzeki Wdy i 150m od jej kanału, 5km od kąpielisk.Cisza zagwarantowana, idealny dla wielosobowej,zaprzyjaźnionej grupy osób.Ognisko zimą, no no..
Krąg weekend, wakacje Krąg, kwatery Krąg
noclegi w cenie : 200-220 zł
kategoria : Domki całoroczne
WYNAJEM CAŁEGO DOMU. Atrakcyjnie położony pomiędzy dwoma jeziorami w Tucholskim Parku Krajobrazowym 200-letni dom, pozostający w okresie wynajmu do wyłącznej dyspozycji gości.
Gostycyn weekend, wakacje Gostycyn, kwatery Gostycyn
noclegi w cenie : 41-250 zł
kategoria : Domki całoroczne
Idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury w Borach Tucholskich. Są tutaj ścieżki rowerowe, piesze, możliwość jazdy konno (około 2 km stadnina koni) i uczestnictwa w spływach kajakowych
Babilon Charzykowy weekend, wakacje Babilon Charzykowy, kwatery Babilon Charzykowy
noclegi w cenie : 30-40 zł
kategoria : Domki letniskowe
Ośrodek Wypoczynkowy "Leśna Cisza", to pięknie położony obiekt, na wzgórzu schodzącym do jeziora, w otoczeniu natury Zaborskiego Parku Narodowego, w sosnowym lesie, nad jeziorem Duże Łowne. Otaczająca Ośrodek przyroda, to Cud Natury, który urzeka!
Osiek weekend, wakacje Osiek, kwatery Osiek
noclegi w cenie : 35-40 zł
kategoria : Domki letniskowe
Domek usytuowany jest nad pięknym jeziorem Kałębie w Borach Tucholskich we wsi Radogoszcz .Jest przeznaczony dla 8 osób- w pełni wyposażony. Do kąpieliska 200m.
Swornegacie weekend, wakacje Swornegacie, kwatery Swornegacie
noclegi w cenie : 60-100 zł
kategoria : Apartamenty
Spakuj się, zostaw zgiełk miasta i ruszaj na spotkanie z przyrodą.
Jeżeli liczba wyszukanych obiektów jest zbyt duża skorzystaj z wyszukiwania zaawansowanego
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
BORY TUCHOLSKIE
Bory Tucholskie znajdują się na Pojezierzu Pomorskim, na północ od Bydgoszczy, w dorzeczu rzek Brdy i Wdy. To kraina jezior i lasów sosnowych, położona na piaszczystych równinach sandrowych. Dzięki swoim walorom przyrodniczym jest idealnym miejscem na wypoczynek.

W 1996 roku, na znacznej części regionu utworzono Park Narodowy Borów Tucholskich. W logo parku umieszczono to, co stanowi jego symbol: jezioro i majestatyczną sosnę. Pojawia się na nim też głuszec, którego dziś już niestety nie można tu spotkać. Bory Tucholskie były dawniej krainą głuszca - do czasu, gdy został wytępiony przez człowieka. Pośród wyniosłych sosen mieszka wiele rzadkich zwierząt. Przyrodnicy podziwiać mogą łosie, dziki, wydry i bobry. Przy odrobinie szczęścia wypatrzeć można też żółwia błotnego. Miłośnicy ptaków wypatrują czarnych bocianów, cietrzewi, kormoranów. W lasach mieszka też puchacz, orzeł bielik i zimorodek. W tutejszych wodach pływają różnorodne gatunki ryb: szczupaki, liny, węgorze, leszcze, płocie, sieje i wiele innych. Pośród sosnowych lasów, niewielkich śródlądowych wydm rośnie wiele gatunków mchów i porostów. Bory Tucholskie są równocześnie idealnym miejscem na grzybobranie i długie spacery. Liczne ścieżki zachęcają do spacerów i przejażdżek rowerowych wśród malowniczych krajobrazów pojezierza.

Głównym atutem regionu są jeziora. Mają swój niepowtarzalny urok. Są piękne i niezwykle malownicze. Znajduje się na nich wiele uroczych wysepek. Ich brzegi są bardzo urozmaicone. Największym i najgłębszym jeziorem w regionie jest jezioro Wdzydze. Uwagę turystów przyciąga też niezwykle malownicza Struga Siedmiu Jezior, czyli system połączonych ze sobą ośmiu, głębokich jezior rynnowych: Ostrowite, Zielone, Jeleń, Bełczak, Główka, Płęsno, Mielnica i Skrzynka. Na niektórych jeziorach zaczynają powstawać torfowiska. Tafla ich wody przykryta jest roślinami o pływających liściach, zwanych liliami. Rzeka Brda jest zaliczana do najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce. Niezliczone jeziora oraz gęsta sieć rzeczna pozwalają na rozwój turystyki aktywnej i uprawiania sportów wodnych. Wielu odwiedzających te strony relaksuje się pływając po jeziorach, albo uczestnicząc w spływie Brdą lub Zubrzycą.

Uwagę przyrodników zwróci z pewnością rezerwat "Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego" we Wierzchlesie. Malarz nazywał to miejsce "świętym gajem", odnajdywał tu natchnienie i utrwalał je w swoich licznych pracach. W rezerwacie znajduje się jedno z największych, naturalnych nagromadzeń tych drzew w Europie. W sumie jest ich ok. 4 tysiące, wszystkie pięknie wkomponowane przez przyrodę między wyniosłe sosny, wiekowe dęby, brzozy i lipy.

Najpopularniejszą atrakcją regionu są "Kamienne Kręgi" w Odrach. Jest to rezerwat przyrodniczo-archeologiczny. Pośród sosnowych lasów rozstawiono w regularny sposób, na kształt okręgu sporej wielkości głazy. Mające ponad metr skały przyniósł w region Borów Tucholskich lądolód skandynawski, ale poustawiane zostały przez człowieka. W okolicy odkryto też wiele kurhanów. Uczeni dowodzą, że jest to pradawne cmentarzysko – pamiątka po Gotach, którzy wędrowali tędy ze Skandynawii nad Morze Czarne.

Ciekawostką architektoniczną regionu jest akwedukt w Fojutowie. Podobny nieco do tych, które budowane były przez starożytnych Rzymian. Dzięki tej niesamowitej budowli mogą się krzyżować ze sobą dwie rzeki a różnica pomiędzy lustrami przecinających się rzek wynosi kilka metrów. Został zbudowany w połowie XIX wieku. Dzięki niemu wody Wielkiego Kanału Brdy mogą płynąć ponad Czerską Strugą, wzdłuż której mogą przejść turyści. Początek Wielkiego Kanału Brdy znajduje się w miejscowości Mylof. Zobaczyć tam można jedyną w Polsce zaporę wodna z przepustem w kształcie schodków.

Głównym ośrodkiem wypoczynkowym Borów Tucholskich, jest miejscowość o oryginalnej nazwie Swornegacie. Nazwa ma jednak dość zaskakujące znaczenie: z języka kaszubskiego "swory" znaczy warkocz pleciony z sosnowych korzeni a "gacy" to inaczej umocnienia brzegów. Zakątek położony jest pośród lasów, nad północnym brzegiem Jeziora Krasińskiego, nad rzeką Brdą i Zbrzycą. Swornegacie są dziś bardzo znaną i popularną miejscowością wczasową.

Do innych popularnych miejscowości letniskowych w Borach Tucholskich należą: Cekcyn, Świecie, Szczecinek, Przechlewo i Tleń. Warto odwiedzić Chojnice, z piękną Bramą Człuchowską, w której urządzono Muzeum Historyczno-Etnograficzne. Miasto znane z największej bitwy rozegranej podczas wojny trzynastoletniej, w której Polscy ponieśli klęskę. Piękną miejscowością jest też sam Człuchów – z zamkiem oraz Tuchola z Muzeum Borów Tucholskich. Miejscowości te są dobrymi punktami wypadowymi do zwiedzania Borów Tucholskich.

Jezioro Charzykowskie jest doskonałym miejscem na wypoczynek i żeglowanie. Odbywają się tu liczne imprezy. Nie mnie atrakcyjne pod tym względem jest położone na południe od Borów Tucholskich Jezioro Koronowskie. Powstało po spiętrzeniu wód na Brdzie w Pieczarzyskach.

Czyste powietrze i wszech otaczająca cisza pozwolą wypocząć każdemu, kto odwiedzi Bory Tucholskie i będzie chciał się zrelaksować pośród jezior i otaczających zielonych sosen. Jest to w końcu drugi co do wielkości obszar leśny w Polsce.

autor: Joanna Kołodziejczyk
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.