Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Oferty specjalne, weekend na rowerze, romantyczny weekend, sylwester, SPA, weekend w siodle
OFERTY SPECJALNE
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Promocje
PROMOCJE
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE
zobacz noclegi na mapie

Noclegi Karpacz, kwatery, wakacje 2015

Karpacz weekend, wakacje Karpacz, kwatery Karpacz
noclegi w cenie : 42-110 zł
kategoria : Apartamenty
Komfortowy apartament dwupoziomowy, położony na zamkniętym i strzeżonym osiedlu, blisko szlaków turystycznych, w sąsiedztwie lasów i gór.
Karpacz weekend, wakacje Karpacz, kwatery Karpacz
noclegi w cenie : 85-115 zł
kategoria : Hotele
Rezydencja “Apollo” jest obiektem z końca XIX wieku, co sprawia, że łączy ona w sobie styl i wysoki standard. Obiekt położony jest nieopodal centrum Biały Jar, gdzie rozpoczynają się szlaki do najpiękniejszych zakątków Karkonoszy.
Karpacz weekend, wakacje Karpacz, kwatery Karpacz
noclegi w cenie : 55-100 zł
kategoria : Pensjonaty
*** Zapraszamy do MONALI ***

Noclegi w okolicy miejscowości Karpacz

Podgórzyn weekend, wakacje Podgórzyn, kwatery Podgórzyn
noclegi w cenie : 40-50 zł
kategoria : Domki całoroczne
Zapraszamy Państwa na Ranczo Spełnionych Marzeń, które znajduje się na obrzeżach malowniczej wioski turystyczno-wypoczynkowej Sosnówka położonej w Karkonoszach.
Szklarska Poręba weekend, wakacje Szklarska Poręba, kwatery Szklarska Poręba
noclegi w cenie : 35-50 zł
kategoria : Pensjonaty
W naszej willi oferujemy noclegi w pokojach z łazienkami, znajdą tu wytchnienie osoby szukające spokoju oraz rodziny z dziećmi. Mile widziane są grupy szukające miejsca w którym można zorganizować kameralne spotkanie towarzyskie.
Szklarska Poręba weekend, wakacje Szklarska Poręba, kwatery Szklarska Poręba
noclegi w cenie : 60-100 zł
kategoria : Hotele
Ośrodek Wypoczynkowy "Sudety” położony jest cichej części Szklarskiej Poręby ok. 150m do centrum miasta z widokiem na panoramę Karkonoszy.Lokalizacja gwarantuje wypoczynek w ciszy i spokoju.
Bolków weekend, wakacje Bolków, kwatery Bolków
noclegi w cenie : 35-50 zł
kategoria : Agroturystyka
Chata Morgana - ponad stuletni dom w Kaczawach, idealne miejsce dla aktywnych, z sielskim klimatem, świetną kuchnią. W odległości spaceru 3 średniowieczne zamki, Kraina Wygasłych Wulkanów, Park Krajobrazowy i rezerwaty przyrody. Zapraszamy serdecznie.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
KARPACZ
Karpacz to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych kurortów górskich Polski. Leży we wschodnich Karkonoszach na wys. 480 - 885 m n.p.m. tuż u podnóża Śnieżki(1602m n.p.m.), najwyższego szczytu Sudetów.

Ze względu na swoje bogate walory turystyczne Karpacz z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny wśród turystów z Polski jak i z zagranicy. Karpacz jest doskonałym miejscem do spędzenia urlopu zarówno latem, jak i zimą. Wypoczynek w Karpaczu to głównie turystyka. Baza noclegowa Karpacza jest doskonale rozwinięta. Znajdziemy tutaj zarówno ekskluzywne wille, pensjonaty, hotele, ośrodki SPA jak i gospodarstwa agroturystyczne. Karpacz oferuje około 11 tys. miejsc noclegowych. Zdecydowana większość obiektów oferuje noclegi na bardzo wysokim poziomie.

Zimą Karpacz to raj dla miłośników narciarstwa. Przygotowano tu ponad 20 wyciągów. Przy większości z nich znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Spora część stoków dysponuje także sztucznym dośnieżaniem i oświetleniem dzięki czemu są czynne do późnych godzin wieczornych. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy przygotowano kompleks narciarski „Śnieżka“. Obejmuje on siedem wyciągów i sześć nartostrad o różnej skali trudności.

Latem Karpacz jest nie mniej ciekawy jak zimą. Pozwala na bardzo aktywne spędzanie wolnego czasu. Piesze wycieczki w Karkonosze dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Poza tym na terenie Karpacza znajduje się sporo basenów i kortów tenisowych. Bardzo łatwo możemy wypożyczyć rower i zwiedzać Karpacz na dwóch kółkach.

Atrakcje Karpacza

Świątynia Wang - średniowieczny kościółek, powstały na przełomie XII i XIII wieku w miejscowości Vang na południu Norwegii. Świątynia została wzniesiona według tradycyjnych wzorców skandynawskiego budownictwa sakralnego. W Karpaczu kościółek znalazł się w XIX wieku. Już po przenosinach dobudowano do niego granitową dzwonnicę, mającą chronić budowlę przed porywistymi górskimi wiatrami.

Muzeum Sportu i Turystyki - zlokalizowane w centrum Karpacza. Przybliża historię regionu karkonoskiego i rozwój turystyki w Karkonoszach. szczególnie interesująca jest ekspozycja poświęcona Tadeuszowi Różewiczowi.

Miejskie Muzeum Zabawek - położone w Karpaczu Górnym. Prezentuje imponujący zbiór lalek i zabawek z całego świata. Kolekcja liczy grubo ponad 2 tys. eksponatów. Zabawki prezentowane są w specjalnie zaprojektowanych i ręcznie malowanych gablotach.

Letni tor saneczkowy - znajduje się w centrum Karpacza, na stoku Kolorowa. Oferuje zjazd torem o długości 1060 m z prędkością maksymalną 30 km/h. Tuż obok znajduje się całoroczny Alpejski Tor Bobslejowy (ALPINIE-COASTER) pozwalający rozwinąć prędkość 35 km/h na trasie liczącej 800m. Ponieważ konstrukcja torów uniemożliwia wypadnięcie wózków z szyn, zjazd jest całkowicie bezpieczny.

Zapora na Łomnicy - obiekt powstał na początku XX wieku po serii katastrofalnych ulew i spowodowanych nimi powodzi. Zapora przeciwrumszowa tworzy niewielki zbiornik wodny, w którym gromadzą się odłamki skał toczonych przez górski potok - Łomnicę. Korona zapory ma 105 m długości i zbudowana jest z granitowych bloków. Prowadzi nią szlak turystyczny.

Western City – jest położone między Karpaczem i Ścięgnami. Miasteczko nawiązuje swoim wyglądem i atmosferą do amerykańskich pionierskich osad z Dzikiego Zachodu. Władzę sprawuje w nim Szeryf, po ulicy przechadzają się kowboje i Indianie, wieczorami chadza się do Saloonu, a Bank napadany jest kilka razy w ciągu dnia. Każdy może przejechać się konno, dosiąść mechanicznego byka, wziąć lekcje płukania złota i poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie.

Miejsce zaburzenia grawitacji "Trójkąt Bermudzki" - znajduje się w Karpaczu Górnym na ulicy Strażackiej, której fragment sprawia wrażenie, że droga wiedzie pod górę. Zjawisko to polega na tym, że gdy zatrzymamy samochód i wyłączymy silnik, samochód zaczyna toczyć się pod górę wbrew prawom grawitacji.

Park linowy - znajduje się na terenie parku miejskiego obok Muzeum Sportu w Karpaczu. Park Linowy Trollandia składający się z 14 stanowisk zawieszonych od 3 do 5 m nad ziemią. Uczestnicy do pokonania mają różnego rodzaju mosty, kładki, belki, siatki oraz tzw. tyrolkę czyli zjazd na linie. Park Linowy dostępny jest dla dorosłych i dzieci powyżej 8 roku życia codziennie od godz. 10 do zmroku.

Atrakcje Karkonoszy

Śnieżka – najwyższy szczyt (1602 m n.p.m.) Karkonoszy. Masyw Śnieżki tworzy charakterystyczna skalna piramida wznosząca się ponad 200 m nad okoliczne grzbiety. Przez większą część roku panują na niej bardzo surowe warunki atmosferyczne: niskie temperatury, porywiste wiatry, obfite opady deszczu i śniegu. Podczas ładnej pogody ze szczytu Śnieżki roztacza się z niej wspaniały widok na góry i Kotlinę Jeleniogórską. Pierwszego wejścia na Śnieżkę dokonano prawdopodobnie w połowie XV w. Wzniesioną na szczycie kaplicę z 1681 r. poświęcono patronowi przewodników św. Wawrzyńcowi i raz w roku (10 sierpnia) odprawiana jest w niej msza święta. Symbolem Śnieżki jest przypominający spodki i nazywany „latającymi talerzami” budynek Obserwatorium Meteorologicznego. Punkt Edukacji Ekologicznej – Ekspozycja Meteorologiczna – znajduje się w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce. Prezentowane w nim są urządzenia meteorologiczne, umożliwiono również zwiedzanie obserwatorium. Z tarasu widokowego można podziwiać rozległą panoramę Karkonoszy.

Schronisko Samotnia - jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach. Schronisko leży nad brzegiem Małego Stawu ( głębokość sięga 7,3 m) w dnie polodowcowego kotła. Schronisko jest obiektem zabytkowym zbudowane zostało z budy pasterskiej (wzmianowanej już roku 1760).

Krucze Skały – formacja skalna o wysokości do 25 m, położona na prawym brzegu rzeki Płomnicy. Zbudowana z granitognejsu zawierającego niewielkie ilości rzadkich minerałów. Po próbach ich eksploatacji w XIX wieku pozostały dwie sztuczne groty. Obecnie Krucze Skały służą miłośnikom wspinaczki skałkowej, a z ich szczytu roztacza się rozległy widok na Śnieżkę i Karkonosze.

źródło:www.karpacz.pl
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
ŚWIĄTYNIA WANG - WĘDRUJĄCY KOŚCIÓŁ.
Wśród zabytków kultury materialnej świątynie to przedmiot szczególnego zainteresowania turystów. Kiedy podróżujemy po świecie, pragniemy oglądać głównie miejsca modlitwy przedstawicieli wyznań innych niż nasze. Świątynie buddyjskie czy meczety to stałe elementy programów objazdowych po egzotycznych krajach. Czasami jednak nie trzeba wyruszać daleko, by obejrzeć świątynię, którą zbudowano w innym państwie. Wystarczy odwiedzić położony w Karkonoszach Karpacz, gdzie wnosi się ewangelicka Świątynia Wang przeniesiona tutaj z Norwegii.

Kościół Górski Naszego Zbawiciela znany powszechnie jako Kościół Wang lub Świątynia Wang można nazwać „kościołem wędrującym”, ponieważ zanim trafił do polskiego Karpacza, był on wielokrotnie przenoszony z miejsca na miejsce. Świątynia powstała na przełomie XII i XIII wieku w norweskiej miejscowości Wang, nad jeziorem o tej samej nazwie. Została zbudowana z sosnowych bali, jako jeden z kilkudziesięciu norweskich kościołów klepkowych nazywanych stavkirke. Świątynia Wang uchodzi za najstarszy kościół drewniany w Polsce oraz bezcenne dzieło dawnej sztuki nordyckiej.

Po ponad 600 latach użytkowania kościółka mieszkańcy Vang uznali, iż jest dla nich za mały i nadszedł czas, aby wybudować nowy dom boży. W tym celu należało zdobyć fundusze, a sprzedaż starego kościoła, znacznie je zasiliła. Po rozbiórce świątyni, za namową norweskiego malarza prof. Jana Krystiana Dala zakupił ją dla berlińskiego muzeum pruski król Fryderyk Wilhelm IV. W 1841 roku świątynia została przetransportowana w skrzyniach statkiem do Szczecina, a stamtąd do Berlina. Pierwotny plan, aby postawić kościółek na Wyspie Pawiej koło Berlina nie został zrealizowany, a przyjaciółka króla, hrabina Fryderyka von Reden z Bukowca, namówiła go, go podarował ją Śląsku. I tak, kościół przewieziono Odrą do Malczyc, skąd trafił do Karpacza Górnego. Od 28 lipca 1844 roku do dziś, Świątynia Wang jest kościołem miejscowej parafii ewangelicko – augsburskiej i stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Karpacza, z około 200 tysiącami odwiedzin rocznie.

Czy wiesz, że inspiracją projektu Świątyni Wang były łodzie wikingów, a do jej budowy nie wykorzystano ani jednego gwoździa? Wszystkie połączenia tworzące konstrukcję zrealizowano przy pomocy drewnianych złączy ciesielskich. Tajemnica trwałości obiektu tkwi w jego budulcu. Drewno z sosny norweskiej nasycone żywicą jest niezwykle wytrzymałym materiałem.

Wnętrze świątyni jest niezwykle nastrojowe, pełne oryginalnych zdobień i rzeźb. Możemy tutaj podziwiać między innymi stylizowane lwy na kapitelach, uskrzydlone smoki na XII wiecznych portalach, twarze Wikingów – wojowników na półkolumienkach a także pismo runiczne na portalu południowym. Warto zwrócić również uwagę na kapitele rzeźbione w stylu bizantyjskim, chrzcielnicę z 1740 roku, ambonę oraz szczyty dachowe ozdobione sterczynami – wypustami w kształcie otwartych smoczych paszcz, co jest nawiązaniem do charakterystycznych dekoracji łodzi Wikingów. Interesujący jest również sposób oświetlenia kościoła. Światło wpada tutaj przez 174 okienka oszklone gomółkami.

Świątynię Wang otacza krużganek, który chroni ją przed zimnem. W przeszłości był również miejscem pokuty oraz składowania broni i sieci. Koło niego wzniesiono wysoką dzwonnicę z śląskiego granitu, która stanowi barierę przed ostrym wiatrem znad Śnieżki. Przed wejściem do świątyni znajduje się fontanna. Jeśli zauroczy Cię ten piękny, polski zakątek, wrzuć do niej monetę, a wówczas z pewnością tu wrócisz.

autor: Honorata Dzierżak
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.