Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Promocje
PROMOCJE
promocje Kudowa Zdrój
(Kudowa Zdrój)
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE
zobacz noclegi na mapie

Noclegi Kudowa Zdrój, kwatery, wakacje 2015

Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 30-50 zł
kategoria : Pokoje gościnne
Przygotowaliśmy dla Państwa pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, TV, WiFi, dostępem do aneksu kuchennego. Na terenie posesji parking, zadaszona altanka, boisko do badmintona. Zapraszamy w Góry Stołowe.
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 30-35 zł
kategoria : Pokoje gościnne
Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w naszym obiekcie. Blisko parku zdrojowegow w cichej okolicy na przedmieściach. Do centrum Można dojśc w 5 minut. Znakomita baza wypadowa.
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 35-45 zł
kategoria : Pokoje gościnne
Pokoje 2 i 4- osobowe z łazienkami TV, Internet. Parking na terenie obiektu możliwość grillowania, blisko Centrum oraz Parku Zdrojowego (300m) Spokojna okolica .
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 70-100 zł
kategoria : Wille
Willa Lawenda to stylowy pensjonat mieszczący się w zabytkowym budynku. Jesteśmy laureatem ogólnopolskiej akcji Hotel Przyjazny Rodzinie. Przytulnych pokoje i smaczne śniadania czekają na Państwa.
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 50-70 zł
kategoria : Apartamenty
Apartament Rodzinny całoroczny w centrum miasta, na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego,o powierzchni 50 m2, urządzony jako mieszkanie a jak typowy apartament pensjonatowy
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 36-50 zł
kategoria : Domki letniskowe
Domek letniskowy w spokojnej, bezpiecznej, miłej okolicy w Kudowie- Zdroju - Czermnej w otoczeniu gór,lasów, i zieleni.

Noclegi w okolicy miejscowości Kudowa Zdrój

Polanica Zdrój weekend, wakacje Polanica Zdrój, kwatery Polanica Zdrój
noclegi w cenie : 40-55 zł
kategoria : Apartamenty
Położne są w Polanicy-Nowy Zdroj ok. 1 km od Parku zdojowego. Oferujemy 4 dwupokojowe apartamenty dla 2-4 osób o pow. 50 m² każdy. Parking na terenie posesji. Do wyłącznej dyspozycji gosci duży ogród o charakterze leśnym z miejscem na wypoczynek.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
NASZE MIASTA W REGIONIE
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
KUDOWA ZDRÓJ
Kudowa Zdrój to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w kraju. Sąsiedztwo Gór Stołowych sprawia, że jest to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości Ziemi Kłodzkiej. Baza noclegowa i turystyczna Kudowy jest bardzo dobrze rozwinięta.

Położenie i historia.

Kudowa jest położona w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego na wysokości od 370 do 420 m n.p.m.. Położenie Kudowy na południowych stokach powoduje, że ma ona klimat łagodniejszy od miejscowości położonych w Kotlinie Kłodzkiej. Posiada cztery przejścia graniczne na granicy z Czechami – drogowe w dzielnicy Słone i piesze w dzielnicy Czermna oraz w dzielnicy Brzozowice i Pstrążna

Pierwsze wzmianki o Kudowie pochodzą z 1354 r. Wieś, która dała początek miastu, nazywała się Lipolitov a następnie z czes. Chudoba. Anegdota głosi, że nazwa ta (w języku polskim bieda) odzwierciedlała status materialny mieszkańców. W połowie XIX w. została uznana za pierwsze uzdrowisko kardiologiczne w Niemczech.

Obecnie Kudowa Zdrój to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w kraju. Sąsiedztwo Gór Stołowych sprawia, że jest to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości Ziemi Kłodzkiej. Baza noclegowa i turystyczna Kudowy jest bardzo dobrze rozwinięta. Znajdziemy tutaj ekskluzywne wille, pensjonaty, apartmanety, ośrodki SPA a także prywatne kwatery i gospodarstwa agroturystyczne. Zdecydowana większość obiektów oferuje noclegi na bardzo dobrym poziomie. Otoczone zielenią parków i lasów, zlokalizowane w pobliżu Gór Stołowych, pensjonaty, wille czy kwatery prywatne oferują komfort wypoczynku.

Atrakcje Kudowy i okolic.

Park Zdrojowy - centralne miejsce Kudowy. To tutaj w sezonie spacerują setki turystów podziwiając piękną parkową zieleń : rabaty kwiatowe, krzewy rododendronów oraz egzotyczne okazy drzew: saganowce, draceny, agawy. W centrum parku znajduje się pijalnia wód mineralnych połączona z salą koncertową. W pijalni znajdują się dwa ujęcia wód mineralnych : Marchlewski oraz Śniadecki. Obecnie wstęp do pijalni jest płatny. Ciekawym miejscem wydarzeń kulturalnych i koncertów w parku jest hala spacerowa tzw. "„Teatr pod Blachą". Co roku,już od 42 lat, w Kudowie odbywa się Festiwal Moniuszkowski.

Góra Parkowa z Altaną Miłości – drewniana altana, którą zbudowano na najwyższym wzniesieniu Kudowy – Górze Parkowej jest doskonałym miejscem do podziwiania panoramy Kudowy i okolic.

Kaplica Czaszek- kaplica mieści się w Czermnej, dzielnicy Kudowy Zdrój. Jej ściany oraz sklepienie wyłożone są prawdziwymi czaszkami i szczątkami ludzkimi. Przyciąga wielu zwiedzających. Budzi lęk i refleksje nad własnym życiem i przemijaniem. Znajduje się tutaj prawie 3 tysiące ludzkich czaszek i kości, a dalsze 21 tysięcy złożonych zostało w krypcie pod kaplicą. Kaplicę założył w 1776 roku proboszcz Wacław Tomaszek (z pochodzenia Czech), któremu rozmyślanie nad śmiercią zajęło prawie całe życie. Dość przypadkowo natrafił on na ludzkie szczątki, których jak się później okazało było w tym rejonie kilkadziesiąt tysięcy. Były to prawdopodobnie szczątki ofiar z wojny trzydziestoletniej jaka toczyła się w tym regionie.

Skansen Kultury Ludowej w Pstrążnej - położone na malowniczym zboczu w wiejskiej dzielnicy Kudowy Zdrój – Pstrążnej. Zwiedzający poznają dzieje Ziemi Kłodzkiej i pogórza sudeckiego. Zwiedzają zabytkowe domy z oryginalnym wyposażeniem. Spacer po stoku skansenu z pięknymi widokami jest także przyjemnością i relaksem o każdej porze roku. Gratisowy poczestunek w postaci chleba ze smalcem i herbatą pozostaje miłym wspomnieniem.

Ruchoma Szopka – znajduje się 3km od centrum Kudowy w Czermnej. Twórcą szopki był Frantisek Stepan, samouk, który prace nad szopką rozpoczął w wieku zaledwie 15 lat. Po dwudziestych latach żmudnej pracy wykonał 250 figurek. Figurki z szopki przedstawiają sceny z życia pasterzy, mieszczan oraz narodzin Jezusa.

Szlak Ginących Zawodów – plenerowe muzeum w Kudowie. Mamy tu okazje zapoznać się z ginącymi obecnie zawodami takimi jak: garncarstwo, młynarstwo i kowalstwo. Każdy ze zwiedzających ma możliwość spróbowania toczenia naczyń glinianych na kole garncarskim. W jednej z chat odbywają się pokazy wypieku chleba tradycyjną metodą w piecu chlebowym

Muzeum Zabawek – mieści się przy ulicy Zdrojowej 46 w centrum Kudowy. Możemy tu zobaczyć piękne lalki, mebelki, samochodziki, klocki.

Aquapark „Wodny Świat” - idealne miejsce do relaksu po wędrówkach po Górach Stołowych. Oprócz basenu i zjeżdżalni znajdują się tu również jaccuzi, sauna, siłownia, fitness club oraz kręgielnia.

Park Narodowy Gór Stołowych - to jedna z największych atrakcji Kudowy jak i całej Ziemi Kłodzkiej. Jest to jedyny w Polsce przykład gór płytowych o niemal prostopadłych zboczach i odosobnionych formach skalnych przybierających kształty zwierząt, grzybów czy baszt. Najwyższym szczytem Gór Stołowych jest Szczeliniec Wielki (919m n.p.m.), na który prowadzi 665 kamiennych stopni zbudowanych w XVIII wieku przez miejscowego sołtysa. Z najwyższego punktu Szczelińca "Fotela Liczyrzepy" rozciąga się piękna panorama okolicy. Błędne Skały będące częścią Gór Stołowych to niepowtarzalny skalny labirynt wyrzeźbiony w piaskowcach przez wodę i wiatry. Formy skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną. Podczas jej zwiedzania często wręcz przeciskamy się pomiędzy wąskimi skalnymi szczelinami (Góry Stołowe - dowiedz się więcej).

Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
GÓRY STOŁOWE
Góry Stołowe to jedna z największych atrakcji Sudetów jak i całego województwa dolnośląskiego. Jest to jedyny w Polsce przykład gór płytowych o niemal prostopadłych zboczach i odosobnionych formach skalnych przybierających kształty zwierząt, grzybów czy baszt.

Walory krajobrazowe i przyrodnicze Gór Stołowych sprawiły, że na ich obszarze utworzono Park Narodowy Gór Stołowych.

Szczeliniec Wielki
Najwyższy szczyt Gór Stołowych (919m n.p.m.), na który prowadzi 665 kamiennych stopni zbudowanych w XVIII wieku przez miejscowego sołtysa. Z najwyższego punktu Szczelińca "Fotela Liczyrzepy" rozciąga się piękna panorama okolicy. Spotkać tu możemy wspaniałe formy skalne. Do najbardziej znanych należy m.in.. "Kwoka", "Małpolud", "Wielbłąd", "Słoń". Osobliwym fragmentem Szczelińca Wielkiego jest tzw. "Piekiełko", wąska szczelina skalna o długości ok. 100 m i głębokości blisko 20 m. W głąb "Piekiełka" schodzimy kamiennymi schodami. Panuje tu specyficzny mikroklimat o niskiej temperaturze. "Piekiełko" nawet w środku lata potrafi zaskoczyć nas leżącym w jego wnętrzu śniegiem.

Błędne Skały
Błędne Skały będące częścią Gór Stołowych to niepowtarzalny skalny labirynt wyrzeźbiony w piaskowcach przez wodę i wiatry. Formy skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną. Podczas jej zwiedzania często wręcz przeciskamy się pomiędzy wąskimi skalnymi szczelinami. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala".

Skalne Grzyby
Interesującym fragmentem Gór Stołowych pomiędzy Batorowem i Karłowem są Skalne Grzyby. Jest to grupa oryginalnych form skalnych, rozrzuconych na długości ok. 2 km Skałki przyjmują różnorodne kształty grzybów, maczug czy baszt. Wiele skał posiada własne nazwy są to m.in. "Borowik", "Skalne Wrota", "Zrośnięte Grzyby".

W okolicy Gór Stołowych warto zwiedzić również liczne zabytki, w tym:

 • Wambierzyce zwane "Śląską Jerozolimą"
 • Kaplica Czaszek w Czermnej koło Kudowy Zdrój
 • Skansen budownictwa sudeckiego w Pstrążnej
 • Fort Karola na górze Ptak w pobliżu Karłowa
 • Drewniane dzwonnice sygnalizacyjne w Dańczowie, Jerzykowicach Wielkich i Kudowie Zdrój
 • Dworek Chopina w Dusznikach Zdrój
 • Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój w zabytkowej papierni

Szlaki w polskiej części Gór Stołowych
 • fragment Głównego Szlaku Sudeckiego im. M. Orłowicza. Kudowa Zdrój – Błędne Skały – Karłów – Skalne Grzyby – Wambierzyce (czas przejścia ok. 460 min. w kierunku z Kudowy Zdrój do Wambierzyc, ok. 470 min. w kierunku przeciwnym) Atrakcje: Błędne Skały, Skalniak, Szczeliniec Wielki, Skalne Grzyby.
 • Kudowa Zdrój – Błędne Skały – Pasterka – Karłów – Skały Puchacza – Batorów (czas przejścia z Kudowy Zdrój do Batorowa ok. 400 min., ok. 380 min. w kierunku przeciwnym) Atrakcje: Błędne Skały, Pasterka, Skały Puchacza, Urwisko Batorowskie.
 • Kulin Kłodzki – Łężyckie Skałki – Lisia Przełęcz (czas przejścia z Kulina Kłodzkiego na Lisią przełęcz ok. 140 min. i ok. 125 min. w kierunku przeciwnym) Atrakcje: roślinność łąkowa Skałek Łężyckich.
 • Radków – Pasterka – Przełęcz między Szczelińcami – Karłów – Lisia Przełęcz – Białe Skały – Skalne Grzyby – Batorówek (czas przejścia z Radkowa do Batorówka ok. 410 min., i ok. 355 min. w kierunku przeciwnym) Atrakcje: Narożnik, Niknąca Łąka, Skalne Grzyby
 • Karłów – Lisia Przełęcz – Skały Puchacza – Duszniki Zdrój (czas przejścia z Karłowa do Dusznik Zdrój ok. 155 min. i ok. 185 min. w kierunku przeciwnym)
 • Wambierzyce – Pielgrzym – Skalne Grzyby – Batorówek (czas przejścia z Wambierzych do Batorówka ok. 150 min. i ok. 130 min. w kierunku przeciwnym)

Szlaki niebieskie pełniące funkcje łączników między szlakami innych znaków:
 • Dańczów – Darnków (czas przejścia z Dańczowa do Darnkowa ok. 85 min., i ok. 70 min. w kierunku przeciwnym)
 • Radków – Przełęcz między Szczelińcami (czas przejścia z Radkowa do Przełęczy między Szczelińcami ok. 110 min. i ok. 70 min. w kierunku przeciwnym)
 • Radków – Droga nad Urwiskiem (czas przejścia ok. 100 min. z Radkowa do Drogi nad Urwiskiem i ok. 80 min. w kierunku przeciwnym)

Baza noclegowa Gór Stołowych jest bardzo dobrze rozwinięta. Główne ośrodki to Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój (wraz z Zieleńcem będącym centrum sportów zimowych Ziemii Kłodzkiej) oraz Polanica Zdrój. Znajdziemy tu zarówno hotele, pensjonaty, wille, ośrodki SPA jak i gospodarstwa agroturystyczne położone w okolicznych miejscowościach.

Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.