zobacz noclegi na mapie

Noclegi Ostróda, kwatery, wakacje 2015

Ostróda weekend, wakacje Ostróda, kwatery Ostróda
noclegi w cenie : 40-45 zł
kategoria : Domki letniskowe
Ośrodek położony na Mazurach Zachodnich w sercu lasu nad niewielkim, ale czystym jeziorem "Ruskim". Oferujemy noclegi dla 72 osób w domkach i pokojach, wyżywienie, plażę, sprzęt pływający, korty, plac zabaw. Jeśli szukasz ciszy i spokoju - zapraszamy !
Ostróda weekend, wakacje Ostróda, kwatery Ostróda
noclegi w cenie : 195-250 zł
kategoria : Domki letniskowe
Olbrzymia ponad 0,5 ha działka to pierwszy atut. Bezpośredni dostęp do jeziora i duży pomost to drugi. Ponadto czyste jezioro, otoczone lasami i przytulny drewniany domek dla 4 osób.

Noclegi w okolicy miejscowości Ostróda

Stare Jabłonki weekend, wakacje Stare Jabłonki, kwatery Stare Jabłonki
noclegi w cenie : 45-50 zł
kategoria : Agroturystyka
Nowo wybudowany budynek mający pięć pokoi i aneks kuchenny do dyspozycji gości.
Stare Jabłonki weekend, wakacje Stare Jabłonki, kwatery Stare Jabłonki
noclegi w cenie : 25-45 zł
kategoria : Domki letniskowe
Ośrodek położony w malowniczej okolicy nad brzegiem jeziora Szeląg Mały,w pobliżu trasy Ostróda - Olsztyn. Na terenie znajdują się domki camp. 3 - 4 - 6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, sprzęt pływający,plac zabaw, kąpielisko z plażą oraz zaplecze gast
Miłomłyn weekend, wakacje Miłomłyn, kwatery Miłomłyn
noclegi w cenie : 149-210 zł
kategoria : Ośrodki SPA
SYLWESTER LAST MINUTE W SPA NA MAZURACH. Sylwester na Mazurach. PROMOCJA, pakiety sylwestrowe 10% taniej. Ostatnie wolne miejsca!
Miłomłyn weekend, wakacje Miłomłyn, kwatery Miłomłyn
noclegi w cenie : 65-250 zł
kategoria : Agroturystyka
To idealne miejsce na odpoczynek od miasta. Jedne z gości określił to miejsce: cudowna samotnia. I to miejsce potrafi takie właśnie być. Z dala od wszystkich i wszystkiego. Poranek na tarasie przy śpiewie ptaków i śniadanie w porannym słońcu.
Miłomłyn weekend, wakacje Miłomłyn, kwatery Miłomłyn
noclegi w cenie : 35-65 zł
kategoria : Agroturystyka
Dom położony jest nad Kanałem Elbląsko-Iławskim na szlaku wodnym w kierunku Iławy (jezioro Jeziorak) we wsi Dębinka. Dojazd z trasy E7 do miejscowości Miłomłyn. Z Miłomłyna kierować się na Boreczno/Zalewo po 2,5 km będzie drogowskaz Dębinka 2 km.
Morąg weekend, wakacje Morąg, kwatery Morąg
noclegi w cenie : 35-45 zł
kategoria : Domki letniskowe
Domek dla 6 osób. Położony w lesie 30 metrów od jeziora na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Ruś" w miejscowości Ruś Zapraszamy.
Morąg weekend, wakacje Morąg, kwatery Morąg
noclegi w cenie : 200-200 zł
kategoria : Domki letniskowe
Domek dla 6 osób. Położony w lesie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Ruś" w miejscowości Ruś oddalonej o 10km od Morąga i 20km od Ostródy. Domek posiada 4 pokoje, aneks kuchenny z lodówka i kuchenką gazową, duży taras i dwie łazienki.
Łukta weekend, wakacje Łukta, kwatery Łukta
noclegi w cenie : 200-200 zł
kategoria : Domki letniskowe
Do wynajęcia całoroczny komfortowy domek letniskowy dla 8 osób. Powierzchnia użytkowa 90m2, usytuowany na ogrodzonej działce o pow.7 arów. Podpiwniczony, z garażem. Ogrzewanie kominkowe.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Noclegi OSTRÓDA
NOCLEGI OSTRÓDA
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
OSTRÓDA - PERŁA ZACHODNICH MAZUR
Miasto urokliwie położone nad rzeką Drwęcą i Jeziorem Drwęckim przyciąga letników przede wszystkim atrakcjami związanymi z wypoczynkiem nad wodą. Turyści mają tutaj do swojej dyspozycji nie tylko wspomniany zbiornik wodny, ale także jeziora Smordy, Puzy, Sajmino, Perski i Górczyn. Ponadto miasto połączone jest kanałowym szlakiem wodnym z Elblągiem. To niezwykle interesujące dzieło techniki składa się z trzech podstawowych odcinków mierzących łącznie 129,8 km oraz wielu odgałęzień bocznych. Kanał przeprowadzono przez jeziora i żeglowne odcinki rzek uchodzących do jeziora Dróżno i Zalewu Wiślanego. Ciekawostką jest fakt, iż na odcinkach dużej różnicy poziomu wód zbudowano pochylnie, które statki pokonują na wózkach. Daje to wrażenie, jakby statki pływały po trawie.

Dzieje Ostródy sięgają XIII wieku kiedy na terenie Pomezanii w pobliżu krzyżackiego zamku założono pierwszą osadę. Od XVI obszar ten funkcjonował jako Prusy Górne i mieszkali tu osadnicy niemieccy aż do roku 1410 roku. Wtedy to po bitwie pod Grunwaldem rycerz Mikołaj z Durąga zajął miasto i zamek dla wojsk króla Jagiełły. Trzydzieści lat później Ostróda dołączyła do antykrzyżackiego Związku Pruskiego. Kolejnym zwierzchnikiem miasta był Zygmunt Stary którego wojska zdobyły je po wojnie polsko – krzyżackiej w 1519 roku. Ważnym gościem Ostródy był cesarz Napoleon Bonaparte który mieszkał na tutejszym zamku od 21 lutego do 1 kwietnia 1807 roku. Rozwój miasta który nabrał tempa od momentu doprowadzenia tu linii kolejowej w 1872 został przerwany przez wojny światowe, szczególnie drugą, podczas której zniszczenia sięgnęły 60%.

Do najciekawszych zabytków Ostródy należy gotycki układ urbanistyczny miasta lokowanego około 1270 roku, obecnie przebudowany Plac 1000-lecia. Warto również zwrócić uwagę na fragment gotyckich murów obronnych z XV wieku zlokalizowany przy obecnym kościele św. Dominika Savio. Świątynia ta utrzymana w stylu gotyckim pochodzi z XIV wieku. Inne godne uwagi zabytki sakralne to kościół neogotycki pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z lat 1856 – 1875 z wieżą dobudowaną na początku XX wieku, neogotycki kościół ewangelicko – metodystyczny z 1907 roku, pseudogotycka kaplica baptystów oraz Cmentarz Polska Górka. Ważnym punktem w programie zwiedzania Ostródy jest pierwotnie gotycki zamek pokrzyżacki zbudowany w XIV wieku jako siedziba komturów. W zamku można zwiedzić galerię oraz sale wystawowe muzeum gdzie zgromadzono pamiątki przeszłości regionu z zakresu archeologii, historii i numizmatyki, sztuki dawnej i współczesnej, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa, kultury ludowej. Warto również zobaczyć eklektyczny budynek liceum ogólnokształcącego, dawną rogatkę przy posesji Szkoły Podstawowej nr 1, neogotycką wieżę ciśnień z przełomu XIX i XX wieku oraz szereg zabytkowych kamienic utrzymanych w różnych stylach architektonicznych. Jeśli ktoś chciałby podziwiać piękno Ostródy z wysoka, może skorzystać z punktu widokowego zlokalizowanego na wieży kościoła Ewangelickiego. Podczas wdrapywania się po 105 stopniach jest okazja aby podziwiać mechanizm zegara oraz trzy wielkie dzwony.

Ostróda urzeka również swoich gości licznymi imprezami kulturalno – rozrywkowymi. Wakacje zaczynają się Dniami Morza, a po nich następują: Międzynarodowy Zlot Motocykli, Dni Ostródy, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dance, a także Ostróda Summer Hot Days w ramach której organizowane są Festiwal Ognia, Techno Party, Festiwal Yach Film, Ogólnopolski Wyścig Pokoju w Kapsle oraz Ostróda Reggae Festiwal. Warto nadmienić, iż Ostródzianie są niezwykle aktywni w sferze kulturalnej. Utworzyli oni między innymi Zamkowy Zespół Teatralny, Orkiestrę Miejską, Zamkowy Chór Kameralny, Zespół Tańca Polskiego „Mazur”, Zespół Tańca Nowoczesnego oraz kapelę ludową „Ostródzianie”.

Korzystne położenie Ostródy sprawia, iż nie brakuje tutaj atrakcji związanych z aktywnym wypoczynkiem. Amatorzy sportów wodnych na jeziorze Drwęckim mogą skorzystać z liczącego 800 m wyciągu nart wodnych, profesjonalnego toru kajakowego oraz plaży miejskiej z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Oprócz wspomnianych atrakcji jezioro Drwęckie wyróżnia się największym śródlądowym molem w Polsce. Wraz z ostródzkim turystycznym nadbrzeżem pełnym kafejek i pubów, stanowi ulubione miejsce spacerów i spotkań tutejszych letników. Oprócz kąpieliska nad jeziorem Drwęckim do dyspozycji turystów jest jeszcze jedna plaża miejska zlokalizowana nad jeziorem Sajmino. Dodatkową atrakcją są tutaj zjeżdżalnie dla dzieci oraz boiska do siatkówki na których rozgrywane były Otwarte Grand Prix Siatkówki Plażowej.

autor: Honorata Dzierżak
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.