Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE
zobacz noclegi na mapie

Noclegi Solina, kwatery, wakacje 2015

Solina weekend, wakacje Solina, kwatery Solina
noclegi w cenie : 28-30 zł
kategoria : Domki całoroczne
Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest w malowniczej bieszczadzkiej miejscowości Wołkowyja nad Jeziorem Solińskim. Jeżeli lubisz odpoczywać w górach a jednocześnie korzystać z możliwości spędzania czasu, jakie daje bliskość jeziora - zapraszamy!
Solina weekend, wakacje Solina, kwatery Solina
noclegi w cenie : 25-180 zł
kategoria : Domki letniskowe
Zapraszamy w Bieszczady do miejscowości Solina. Dysponujemy dwoma domkami letniskowymi 5-osobowymi. Domki są drewniane, piętrowe z aneksem kuchennym, łazienką,TV i Wi-Fi.
Solina weekend, wakacje Solina, kwatery Solina
noclegi w cenie : 30-30 zł
kategoria : Kwatery prywatne
Oferujemy tanie noclegi w pokojach wyposażonych w radio, telewizor, lodówkę i Internet. W skład każdego z pokoi wchodzi łazienka z pełnym węzłem sanitarnym oraz aneks kuchenny z wyposażeniem. Dzieci mają możliwość korzystania z placu zabaw.

Noclegi w okolicy miejscowości Solina

Polańczyk weekend, wakacje Polańczyk, kwatery Polańczyk
noclegi w cenie : 60-95 zł
kategoria : Pensjonaty
Bieszczady zapraszaja do Pensjonatu ESKAPADA położonego w pięknej uzdrowiskowej miejscowości Polanczyk nad Bieszczadzkim Morzem Idealne miejsce do spedzenia urlopu nad jeziorem jak i na wedrowki w gory podziwiac uroki bieszczadzkiej przyrody
Polańczyk weekend, wakacje Polańczyk, kwatery Polańczyk
noclegi w cenie : 140-350 zł
kategoria : Domy wczasowe
Doskonałe położenie obiektu jest jego największym atutem. Często planując urlop zastanawiacie się nad wyborem Góry czy Morze …? Decydując się na przyjazd do bieszczadzkiej krainy, nasi Goście będą mieli podwójne wrażenia.
Ustrzyki Dolne weekend, wakacje Ustrzyki Dolne, kwatery Ustrzyki Dolne
noclegi w cenie : 25-55 zł
kategoria : Domki całoroczne
Domki całoroczne z kominkami. Na 1 piętrze 2 sypialnie,balkon, na parterze salon z kominkiem i TV, kuchnia całkowicie wyposażona, łazienka, taras. Przed domkiem duży trawnik, plac zabaw, miejsce do gry w siatkówkę. www.youtube.com/watch?v=8QkodGbJufs
Polańczyk weekend, wakacje Polańczyk, kwatery Polańczyk
noclegi w cenie : 33-50 zł
kategoria : Domki całoroczne
"Matiaszówka" - ośrodek wczasowy składający się z luksusowych, drewnianych domów nad prywatnym jeziorkiem kąpielowym. Plac zabaw, boisko, bar letni.
Polańczyk weekend, wakacje Polańczyk, kwatery Polańczyk
noclegi w cenie : 30-35 zł
kategoria : Agroturystyka
Nasz dom położony jest w miejscowości Bachlawa, która znajduje się przy głównej obwodnicy Bieszczadzkiej co w dużym stopniu ułatwia poruszanie się po najbliższych terenach.
Ustrzyki Dolne weekend, wakacje Ustrzyki Dolne, kwatery Ustrzyki Dolne
noclegi w cenie : 30-50 zł
kategoria : Pokoje gościnne
W okresie od wiosny do jesieni doskonałe miejsce na wypoczynek w ciszy i spokoju. Świeże leśne powietrze, wycieczki piesze i rowerowe szlakami turystycznymi, doskonała baza wypadowa, nad Zalew Soliński i w wysokie partie gór na Połoniny oraz do Lwowa.
Lesko weekend, wakacje Lesko, kwatery Lesko
noclegi w cenie : 40-80 zł
kategoria : Domki całoroczne
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do trzech komfortowo wyposażonych domków położonych w miejscowości Huzele w Bieszczadach. Jest to fantastyczne miejsce dla wędkarzy, rowerzystów, górskich piechurów, a w sezonie zimowym dla narciarzy.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
SOLINA - NAD „BIESZCZADZKIM MORZEM”
Jeśli planujemy wypoczynek nad Jeziorem Solińskim, mamy do dyspozycji kilka urokliwych i gościnnych miejscowości. Jedną z najbardziej interesujących jest Solina – miasteczko położone na widokowym stoku Płaszy, na wysokości 370 – 450 m n. p. m. Jego wyjątkowa lokalizacja sprawia, że wszyscy mieszkańcy i letnicy mogą codziennie podziwiać wspaniałą, malowniczą panoramę bieszczadzkich jezior i okolic o urozmaiconej rzeźbie terenu.

Solina to typowa miejscowość turystyczno – letniskowa. Jest ona idealnie przygotowana dla tych, którzy chcą spędzić tu urlop. Na gości czekają hotele, domy wczasowe, domki letniskowe, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i kwatery prywatne. Nie brakuje również punktów gastronomicznych, sklepów i pozostałej infrastruktury, która sprawia że można wypoczywać tutaj wygodnie i bezpiecznie.

Siłą napędową rozwoju turystycznego Soliny jest przede wszystkim Jezioro Solińskie. Jest ono położone wśród stromych wzgórz, ma urozmaiconą linię brzegową z rozlicznymi zatokami, fiordami i wyspami oraz wyjątkowo malowniczym otoczeniem. Są to przede wszystkim piękne lasy z pozostałościami dawnych, ukwieconych wiosną sadów. Jezioro Solińskie należy do stosunkowo czystych zbiorników. Akwen ten zasilany jest w czystą wodę źródlaną przez dwie górskie rzeki: San i Solinkę spływające wraz z licznymi dopływami z terenów źródliskowych. Zbiornik w dużej mierze został zagospodarowany na potrzeby urlopowiczów. Jest tutaj przystań statków spacerowych „Białej Floty”, stanowiska wędkarskie, wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, łodzie do żeglowania i rowery wodne) oraz strzeżone kąpielisko. Ponieważ całe Jezioro Solińskie otoczone jest strefą ciszy, możemy się tutaj rozkoszować leniwym, niczym nie zmąconym wypoczynkiem.

Oprócz atrakcji związanych z wodą na turystów czeka również sieć szlaków rowerowych i pieszych, łączących Solinę z Polańczykiem, Jaworem, Myczkowcami i widokowymi okolicami Jeziora Myczkowieckiego. Jeśli przyjechaliśmy do Soliny bez własnego roweru, można odwiedzić tutejszą wypożyczalnię. Lotniarze z kolei mają do swojej dyspozycji nowe szybowisko lotniarskie na stoku masywu Jawora (742 m) w Solinie oraz 2 słynne bieszczadzkie szybowiska górskie w pobliskim Weremieniu i w Bezmiechowej w Górach Słonnych.

Podczas pobytu w Solinie nie można przeoczyć tutejszej imponującej zapory wodnej. Powstała ona w latach 1960 – 68 i ma długość 664 m. Zapora znajduje się pomiędzy stokami masywów Płoszy i Jawora i tworzy duże sztuczne jezioro o pow. 22 km2 i długości 26 km w odnodze Sanu oraz 16 km w odnodze rzeki Solinki, przy linii brzegowej o długości 154 km. Zarówno wnętrze zapory, jak i działającą tutaj elektrownię są udostępnione do zwiedzania. Szczyt zapory o szerokości 8 m został zaadaptowany na deptak spacerowy. Roztacza się stąd piękna panorama na okolicę.

Zapora nie jest jedynym solińskim punktem widokowym. Warto również wdrapać się na Platformę widokową przy dawnej dyspozytorni "dźwigu angielskiego". Pochodzi on z czasów budowy zapory. Można stąd podziwiać wspaniały krajobraz - tamę solińską z masywem Jawora, część Jezior Solińskiego i Myczkowieckiego, rezerwat Koziniec, Bóbrkę z kamieniołomem oraz na dalszym planie lesiste pasmo Żukowa i Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Innym ciekawym punktem widokowym jest platforma przy parkingu, skąd rozciąga się panorama stoku masywu Jawora, najwyższych partii górskich Bieszczadów, okolicznych wzgórz, a także tamy solińskiej z najszerszą częścią "bieszczadzkiego morza". Widać stąd również Jezioro Myczkowieckie z otaczającymi je 3 rezerwatami przyrody: Koziniec, Nad Jeziorem Myczkowieckim i Przełom Sanu w Zwierzyniu.

autor: Honorata Dzierżak
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.