Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Oferty specjalne, weekend na rowerze, romantyczny weekend, sylwester, SPA, weekend w siodle
OFERTY SPECJALNE
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE
zobacz noclegi na mapie

Noclegi Szklarska Poręba, kwatery, wakacje 2015

Szklarska Poręba weekend, wakacje Szklarska Poręba, kwatery Szklarska Poręba
noclegi w cenie : 60-100 zł
kategoria : Hotele
Ośrodek Wypoczynkowy "Sudety” położony jest cichej części Szklarskiej Poręby ok. 150m do centrum miasta z widokiem na panoramę Karkonoszy.Lokalizacja gwarantuje wypoczynek w ciszy i spokoju.
Szklarska Poręba weekend, wakacje Szklarska Poręba, kwatery Szklarska Poręba
noclegi w cenie : 35-50 zł
kategoria : Pensjonaty
W naszej willi oferujemy noclegi w pokojach z łazienkami, znajdą tu wytchnienie osoby szukające spokoju oraz rodziny z dziećmi. Mile widziane są grupy szukające miejsca w którym można zorganizować kameralne spotkanie towarzyskie.

Noclegi w okolicy miejscowości Szklarska Poręba

Podgórzyn weekend, wakacje Podgórzyn, kwatery Podgórzyn
noclegi w cenie : 40-50 zł
kategoria : Domki całoroczne
Zapraszamy Państwa na Ranczo Spełnionych Marzeń, które znajduje się na obrzeżach malowniczej wioski turystyczno-wypoczynkowej Sosnówka położonej w Karkonoszach.
Karpacz weekend, wakacje Karpacz, kwatery Karpacz
noclegi w cenie : 85-115 zł
kategoria : Hotele
Rezydencja “Apollo” jest obiektem z końca XIX wieku, co sprawia, że łączy ona w sobie styl i wysoki standard. Obiekt położony jest nieopodal centrum Biały Jar, gdzie rozpoczynają się szlaki do najpiękniejszych zakątków Karkonoszy.
Karpacz weekend, wakacje Karpacz, kwatery Karpacz
noclegi w cenie : 42-110 zł
kategoria : Apartamenty
Komfortowy apartament dwupoziomowy, położony na zamkniętym i strzeżonym osiedlu, blisko szlaków turystycznych, w sąsiedztwie lasów i gór.
Monali ~18 km
Karpacz weekend, wakacje Karpacz, kwatery Karpacz
noclegi w cenie : 55-100 zł
kategoria : Pensjonaty
*** Zapraszamy do MONALI ***
Gryfów Śląski weekend, wakacje Gryfów Śląski, kwatery Gryfów Śląski
noclegi w cenie : 40-50 zł
kategoria : Agroturystyka
Na skraju miasta, wśród zielonych lasów,stoi pensjonat – miejsce SUPER WCZASÓW!Tu gości wita Przeurocza para,i wedle życzeń dogodzić się stara.Mówię Wam ludzie, sprawdźcie to sami.Jak jest w przepieknym GRYFOWSKIM MAJAMI.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
SZKLARSKA PORĘBA
Szklarska Poręba to największy obok Karpacza ośrodek turystyczny i wypoczynkowy Dolnego Śląska. Szklarska Poręba leży w południowo-zachodniej Polsce w paśmie Karkonoszy i Gór Izerskich. Miasto usytowane jest na wysokości 450-886m n.p.m. u podnóża Szrenicy (1362m n.p.m.).

Szklarska Poręba, przy stosunkowo niewielkiej liczbie mieszkańców (ok.7,3 tys.), zajmuje duży obszar 76 km2 z czego aż 86% stanowią tereny leśne. Niewiele jest w Polsce obszarów tak sprzyjających rekreacji jak okolice Szklarskiej Poręby. Cisza, cudowne krajobrazy, szum krsytalicznie czystych potoków - to wszystko stwarza wręcz wymarzone warunki do odpoczynku. Walory turystyczne Szklarskiej Poręby pozwalają na aktywny wypoczynek przez cały rok.

Podobnie jak Karpacz tak i Szklarska Poręba to prawdziwy raj dla narciarzy. Centrum sportów zimowych znajduje się na Szrenicy. Na Szrenicy panują bardzo specyfincze warunki klimatyczne, które zbliżone są do alpejkiego klimatu wysokogórskiego co sprawia, że śnieg leży tu średnio przez 110 dni w roku. Ten naturalny walor sprawił, że od kilku lat na obszarze góry powstaje nowoczesny ośrodek narciarski SKI ARENA SZRENICA. To 20 km nartostrad na zboczu Szrenicy i malowniczej Hali Szrenickiej oraz cały zespół wyciągów tworzących infrastrukturę narciarską.

W Jakuszycach należących do Szklarskiej Poręby przygotowano blisko 100km tras biegowych, które zaspokoją oczekiwania zarówno wyczynowców jak i amatorów "biegówek". To tutaj co roku odbywa się tradycyjny bieg Piastów - największa impreza dla amatorów biegów narciarskich.

Największą atrakcją Szklarskiej są oczywiście Karkonosze, najwyższe i niewątpliwie najlepiej znane pasmo Sudetów. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej stanowią od stuleci cel górskich wędrowców i narciarzy. Ich niewątpliwe piękno, bogactwo osobliwości przyrody, zachwycające panoramy i wyjątkowa atmosfera przyciągają turystów z całego kraju i zagranicy.

Góry Izerskie są najdalej na zachód wysuniętym pasmem Sudetów. Przez Góry Izerskie biegnie sieć szlaków turystycznych, w tym Główny Szlak Sudecki (GSS) znakowany kolorem czerwonym. Warto wybrać się na Wysoki Kamień (1058 m npm.), jeden z najlepszych punktów widokowych w okolicy. Po Górach Izerskich biegnie prawie 200km oznakowanych tras rowerowych, a zimą jest to prawdziwe królestwo narciarstwa.

Odwiedzając Szklarską Porębę warto zobaczyć :

 • Wodospad Kamieńczyka – najwyższy wodospad w Sudetach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka.
 • Wodospad Szklarki - malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego obejmującej przepiękny przełomowy odcinek potoku Szklarka Przy wodospadzie znajduje się schronisko „Kochanówka”.
 • Śnieżne Kotły – dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach, pionowe ściany skalne dochodzą do prawie 200 m wysokości
 • Krucze Skały – okazała grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej na wysokości 718 m n.p.m. Tworzą ją dwie potężne baszty granitowe o wysokości do 30m będące doskonałym punktem widokowym. Na Kruczych Skałach funkcjonuje ośrodek sportów ekstremalnych - Szkoła Górska "Quasar". Pod okiem instruktora można uprawiać wspinaczkę skałkową, zjechać tyrolką, skoczyć na tzw. wahadle czy przejść nad przepaścią po moście linowym.
 • Krzywe Baszty – położona na lewym brzegu rzeki Kamiennej , granitowa silnie pochylona grupa skalna o wysokości 18 m. W południowej ścianie znajduje się niewielka jaskinia powstała w wyniku eksploatacji złóż pegmatytów.
 • Zakręt Śmierci – na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój, na wysokości 775m npm. znajduje się bardzo ostry i niebezpieczny zakręt (droga zatacza łuk prawie 180' ). Wspaniały punkt widokowy z panoramą Karkonoszy oraz Kotliny Jeleniogórskiej.
 • Wysoki Kamień - górujący od zachodu nad Szklarską Porębą szczyt o wysokości 1058 m n.p.m. , położony w Wysokim Grzbiecie Gór Izerskich. Na szczycie malownicze skałki. Ze szczytu rozciąga się jedna z najwspanialszych panoram w Sudetach. Widać stąd Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry i Pogórze Izerskie, Góry i Pogórze Kaczawskie oraz Kotlinę Jeleniogórską.
 • Złoty Widok – Okazały i bardzo stromy próg skalny nad doliną Kamiennej o wysokości do 20m, bardzo dobry punkt widokowy na Karkonosze - Szrenicę i Śnieżkę. W pobliżu Grób Karkonosza i Chybotek – miejsca owiane licznymi legendami.
 • Chybotek – od XIX wieku jedna z głównych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby. Kilkumetrowej wysokości grupa skalna złożona z kilku granitowych bloków. Najwyżej położony kamień o średnicy ok. 4 m wsparty w 2 miejscach daje się łatwo rozkołysać. Ze względu na swój kształt zwany był także „Misą cukru”. Z Chybotkiem związane są walońskie podania i legendy o Duchu Gór. Skałę tę otaczała aura tajemniczości i według starodawnych opowieści zamykała ona wejście do podziemnego skarbca.
  źródło:www.szklarskaporeba.pl
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.