Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Oferty specjalne, weekend na rowerze, romantyczny weekend, sylwester, SPA, weekend w siodle
OFERTY SPECJALNE
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Promocje
PROMOCJE
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE
zobacz noclegi na mapie

Noclegi Zakopane, kwatery, wakacje 2015

Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 37-45 zł
kategoria : Domki całoroczne
Serdecznie zapraszamy do Kubusiowej Chatki położonej nad samym brzegiem rzeki górskiej - Suchej Wody na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Małym Cichym koło Zakopanego.
Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 45-60 zł
kategoria : Wille
Willa u Drwala jest pięknym, typowo góralskim domem z klimatem. Charakterystyczne płazy na zewnątrz, pokoje wyłożone drewnem jak również stylowe płaskorzeźby wewnątrz obiektu pozwolą Państwu poczuć niepowtarzalną atmosferę Tatr.
Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 45-90 zł
kategoria : Apartamenty
Apartament Kasprowy to dwupokojowy apartament dla 5 osób. Z dwóch dużych balkonów rozpościerają się widoki na przepiękne szczyty polskich Tatr.
Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 35-60 zł
kategoria : Kwatery prywatne
Willa w Słońcu jest to obiekt usytuowany w samym Centrum Zakopanego,polożony w bardzo widokowym miejscu na Góry , z dużym ogrodem.
Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 50-100 zł
kategoria : Domki całoroczne
Drewniany dom z bali w Kościelisku.
Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 30-60 zł
kategoria : Kwatery prywatne
Nasz dom położony jest na osiedlu Pardałówka, w bliskim sąsiedztwie gór, w pięknym zakątku Zakopanego. Niedaleko naszego domu położone są Kuźnice, skąd można wyjechać kolejka linową na Kasprowy Wierch, kompleks narciarski pod Nosalem.
Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 65-95 zł
kategoria : Pensjonaty
Pensjonat,willa 2 piętra,z 2006r.W centrum,w cichej okolicy, 200m od Krupówek, 852 mnpm. Pokoje 1,2,3(4) osobowe. Sauna i jacuzzi.Internet.Cena uzależniona od terminu pobytu,obejmuje śniadanie.Przy dłuższych i liczniejszych pobytach możliwość negocjacji.
Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 20-30 zł
kategoria : Kwatery prywatne
Pensjonat "Topór" to drewniany budynek w regionalnym stylu, z Jacuzzi i dużym ogrodem rekreacyjnym, położony u stóp Tatr na wysokości 1000m n.p.m.
Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 40-70 zł
kategoria : Pensjonaty
Zapraszamy do naszej kameralnej Willi w jednej z ładniejszych dzielnic Zakopanego. Oberconiówka to ulica znajdująca się we wschodniej części miasta, pomiędzy Antałówką a Olczą.
Zakopane weekend, wakacje Zakopane, kwatery Zakopane
noclegi w cenie : 40-55 zł
kategoria : Domki całoroczne
Dwupoziomowy apartament z kominkiem i JACUZZI, cały wykończony w drewnie. Posiada dwie kondygnacje z salonem, łazienką i balkonem, z którego rozpościera się przepiękny widok na całe Tatry.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
ZAKOPANE - U STÓP TATR
Zakopane to jedna z nielicznych polskich miejscowości turystycznych, gdzie miejsca noclegowe należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Dlaczego Zakopane jest tak bardzo popularne? Przede wszystkim stanowi dogodną bazę wypadową dla narciarzy, rowerzystów i miłośników górskich wędrówek po Tatrach, wyróżnia się urokliwym położeniem, architekturą oraz atmosferą.

Historia Zakopanego sięga 1578 roku, kiedy na miejscu sezonowych wiosek pasterskich powstała pełnoprawna osada. Początek intensywnego rozwoju miasteczka datowany jest na połowę XIX wieku, kiedy to wielbiciel właściwości klimatycznych Zakopanego, Tytus Chałubiński, zaczął je popularyzować jako miejscowość wypoczynkową. Wkrótce potem, Zakopane zostało oficjalnie uznane jako uzdrowisko. W 1889 roku Zakopane wraz z dużą częścią Tatr przeszło w ręce hrabiego Władysława Zamoyskiego – twórcy podwalin Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wtedy również Zakopane stało się ważnym ośrodkiem kultury. Mieszkali tutaj znani artyści, między innymi: H. Sienkiewicz, W. Orkan, S. I. Witkiewicz, S. Żeromski, K. Przerwa-Tetmajer, J. Kasprowicz, M. Karłowicz, K. Szymanowski. Stanisław Witkiewicz uważany jest za szczególnie ważnego mieszkańca Zakopanego, gdyż był on autorem tzw. stylu zakopiańskiego w budownictwie, nazywanego również witkiewiczowskim.

Letnicy i przedstawicie inteligencji, którzy gościli lub mieszkali w Zakopanem, znacznie przyczynili się do rozwoju tutejszej turystyki oraz taternictwa. Powstało wówczas Towarzystwo Tatrzańskie oraz nieco później, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jednocześnie Zakopane było wyposażane w coraz liczniejsze udogodnienia: oświetlenie, pocztę, telegraf, Dworzec Tatrzański, a także teatr. W 1933 roku Zakopane uzyskało prawa miejskie.

Rozwój taternictwa oraz zaplecza zapewniającego bezpieczeństwo turystom znacznie przyczyniły się do popularności wędrówek po Tatrach. Dziś są one znane z licznych szlaków pieszych przebiegających przez przepiękny i unikalny przyrodniczo Tatrzański Park Narodowy. Osoby, które uwielbiają piękne panoramy, a górska wędrówka jest dla nich zbyt uciążliwa, mogą skorzystać z kilku kolejek górskich: na Gubałówkę, Kasprowy Wierch i Butorowy Wierch. Położona na wysokości 1123 m n.p.m. Gubałówka, to jedna z najważniejszych atrakcji Zakopanego i wspaniały punkt widokowy na góry i całą miejscowość. Oprócz kilku punktów gastronomicznych na turystów czeka tutaj zjeżdżalnia grawitacyjno – wózkowa, park linowy oraz zaplecze narciarskie.

Warto również wybrać się na długi spacer po Zakopanem, podczas którego można obejrzeć liczne interesujące zabytki. Do najciekawszych należy urokliwy drewniany kościółek obok zabytkowego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają wybitni ludzie Zakopanego, Tatr i Podhala. Podczas wędrówki warto zwrócić szczególną uwagę na zabytkową góralską zabudowę drewnianą, budowle w stylu zakopiańskim oraz wille, np. Koliba, Pod Jedlami, czy też Atma. W Zakopanem znajduje się też kilka interesujących, zabytkowych kościołów rzymskokatolickich, dwa kościoły protestanckie, dwa zbory Świadków Jehowy z Salą Królestwa oraz Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu.

Zakopane to miasteczko, które sprzyja turystom również podczas niepogody. Mogą odwiedzić oni tutaj liczne galerie, muzea, kino, teatr, spróbować wyśmienitych potraw przy akompaniamencie góralskiej muzyki w tradycyjnych karczmach, popływać w basenie geotermalnym na Antałówce, pojeździć konno na górnej polanie Gubałówki lub na quadach. W Zakopanem organizowane są również liczne imprezy regionalne, kulturalne i sportowe. Wśród najciekawszych można wymienić Majówkę Tatrzańską, Dni Zakopanego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Tatrzańskie Wici, Jesień Tatrzańską, Żywiec - Na Śniegu oraz Puchar Świata w Skokach Narciarskich.

autor: Honorata Dzierżak
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.