Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Oferty specjalne, weekend na rowerze, romantyczny weekend, sylwester, SPA, weekend w siodle
OFERTY SPECJALNE
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Promocje
PROMOCJE
promocje Pniewy
(Pniewy)
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE

Noclegi Mazowsze, kwatery, wakacje 2015

Pniewy weekend, wakacje Pniewy, kwatery Pniewy
noclegi w cenie : 15-120 zł
kategoria : Domki całoroczne
47 km od Warszawy,całkowicie do państwa dyspozycji, w pełni wyposażony dom drewniany nad rozlewiskiem Jeziorki,wśród grzybnych lasów,pięknych tras spacerowych. Tu niezależnie od ilości osób, za 120zł za dobę znajdziesz wytchnienie "po młynie" tygodnia.
Mińsk Mazowiecki weekend, wakacje Mińsk Mazowiecki, kwatery Mińsk Mazowiecki
noclegi w cenie : 25-35 zł
kategoria : Agroturystyka
Witamy. Zapraszamy wszystkich do naszego gospodarstwa, w spokojnych i urokliwych okolicach, w bliskiej odległości od Warszawy.
Siennica weekend, wakacje Siennica, kwatery Siennica
noclegi w cenie : 35-50 zł
kategoria : Agroturystyka
Gospodarstwo agroturystyczne "Dolina Bobrów" położone jest na skraju wioski Wólka Dłużewska w pobliżu lasów w Nadwiślańskim Obszarze Chronionego Krajobrazu. Niedaleko znajdują się stawy rybne oraz rzeka Świder.
Szczawin Kościelny weekend, wakacje Szczawin Kościelny, kwatery Szczawin Kościelny
noclegi w cenie : 40-60 zł
kategoria : Agroturystyka
Mazowsze Zachodnie/Pojezierze Gostynińskie: Luksusowa agroturystyka w miejscowości Osowia w woj.mazowieckim.Oferta: * całoroczny domek z kominkiem 4 os., * 2 komfortowe pokoje gościnne 2 os.-każdy z kominkiem i łazienką.
Żyrardów weekend, wakacje Żyrardów, kwatery Żyrardów
noclegi w cenie : 35-50 zł
kategoria : Agroturystyka
Wysoki standard. Apartamenty z kominkami. Blisko Warszawy (45 km), Puszcza Bolimowska.
Kadzidło weekend, wakacje Kadzidło, kwatery Kadzidło
noclegi w cenie : 35-260 zł
kategoria : Domki całoroczne
Jednym z atutów naszej lokalizacji są niezapomniane widoki, bliskość przyrody i świeże powietrze. Zapewniamy ciszę i spokój.
Płońsk weekend, wakacje Płońsk, kwatery Płońsk
noclegi w cenie : 50-50 zł
kategoria : Agroturystyka
Serdecznie zapraszamy do Gospodarstwa Agroturystycznego "POD BOCIANIM GNIAZDEM"
Ciechanów weekend, wakacje Ciechanów, kwatery Ciechanów
noclegi w cenie : 40-60 zł
kategoria : Agroturystyka
Do dyspozycji pokoje w 2 domach: myśliwskim z sypialnią 2-4 os., salą biesiadną do 20 os. i w domu głównym z 4 pokojami 2-4 os., kuchnią, jadalnią i apartamentem. Zapraszamy miłośników aktywnego wypoczynku i słodkiego leniuchowania ...
Leoncin weekend, wakacje Leoncin, kwatery Leoncin
noclegi w cenie : 45-60 zł
kategoria : Agroturystyka
Domek U Jasia i Małgosi położony jest między Wisłą i Puszczą Kampinoską. Tylko 50km od Warszawy. Można w nim odpoczywać przez cały rok. Pokoje są z łazienkami. Wszyscy goście mogą się spotykać w sali kominkowej lub barku z bilardem.
Maków Mazowiecki weekend, wakacje Maków Mazowiecki, kwatery Maków Mazowiecki
noclegi w cenie : 35-45 zł
kategoria : Domki całoroczne
Możliwość wynajęcia całego domku w cenie 180zł. Idealne miejsce na spokojne wakacje z dziećmi lub aktywny weekend na mazowieckiej wsi niedaleko Warszawy. Domek ma wszelkie udogodnienia dla gości, każdy z odwiedzających zostanie potraktowany indywidualnie.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
MAZOWSZE
Mazowsze to historyczna kraina położona w środkowym biegu Wisły. Nazwa pochodzi od plemienia Mazowszan, którzy niegdyś zamieszkiwali te ziemie. Stolicą regionu, położoną w samym jego środku jest Warszawa. Na Mazowszu nie brak miejsc do wypoczynku. Na piechurów i rowerzystów czekają oczywiście piękne szlaki na terenie zarówno Kampinoskiego Parku Narodowego jak i licznych parków krajobrazowych.

Mało urozmaicony krajobraz uatrakcyjniają faliste wysoczyzny, obszary wydmowe i pradoliny największych rzek regionu: Wisły, Bugu i Narwi. W pejzaż na stałe wpisane są liczne jeziora, łąki oraz porozrzucane przez lądolód skandynawski głazy narzutowe. Duże obszary Mazowsza pokrywają lasy i puszcze, najpiękniejsze z nich to Puszcza Biała i Puszcza Zielona. W celu ochrony przyrody został utworzony Kampinoski Park Narodowy. Liczne są też parki krajobrazowe: Chojnowskim, Mazowiecki i Nadbużański, Podlaski Przełom Bugu, Gostyńsko-Włocławski, Kozienicki. W szczególnie cennych miejscach utworzono rezerwaty, jak np. "Modrzewie" znajdujący się nieopodal Grójca i chroniący fragment pierwotnego lasu z modrzewiem polskim, czy "Tomczyce" obejmujący wysoką skarpę nad brzegami Pilicy.

Stolica Polski, Warszawa, jest bardzo atrakcyjnym centrum turystyki biznesowej, organizowane są tu konferencje i sympozja. Do stolicy ciągną też Ci, którzy chcą zobaczyć znane, historyczne budowle, pomniki i miejsca upamiętniające czasy wojen i walk powstańczych, uczestniczyć w festiwalach muzycznych, zobaczyć bogate zbiory muzealne, albo po prostu zrobić atrakcyjne zakupy w wielkich centrach handlowych.

Warszawa została niemal w całości zrównana z ziemią podczas II wojny światowej. Turysta powinien swoje pierwsze kroki skierować na Stare Miasto, które zostało pieczołowicie zrekonstruowane, a dziś figuruje na liście UNESCO. Będąc w Warszawie obowiązkowo należy przespacerować się malowniczymi uliczkami starówki i zobaczyć piękny rynek, pośrodku którego stoi pomnik Syrenki – symbol miasta. Odwiedźmy też Zamek Królewski i zróbmy sobie pamiątkowe zdjęcie przed kolumną Zygmunta III Wazy. Chętnie odwiedzane przez turystów są również Łazienki Królewskie i Wilanów z letnią rezydencją króla Jana III Sobieskiego. Obowiązkowo zobaczyć trzeba Pałac Kultury i Nauki. Na szczyt można wjechać windą. Warto, bo widać stamtąd panoramę całego miasta.

W okolicach Warszawy koncentruje się głównie turystyka weekendowa. Na Mazowszu nie brakuje dobrze rozwiniętej bazy noclegowej, łatwo znaleźć zarówno hotel, spokojny pensjonat jak i zaciszne gospodarstwo agroturystyczne. Stolica Polski, położona w sercu Mazowsza jest idealnym miejscem wypadowym na dłuższe i krótsze wycieczki do ciekawych krajoznawczo okolicznych miejscowości. Coraz silniej rozwija się turystyka piesza, wodna, rowerowa, konna a równocześnie wypoczynkowa i agroturystyka.

Jadąc na północ od Warszawy trafimy do krainy zamieszkanej przez Kurpiów. Głównym ośrodkiem regionu jest Ostrołęka, znana z licznych festynów, podczas których zapoznać się można bliżej z folklorem kurpiowszczyzny. Na co dzień ludowe wyroby, rzeźby i wycinanki oglądać można w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. W Ciechanowie znajduje się gotycki zamek książąt mazowieckich. Nieopodal niego położona jest Opinogóra, dawna siedziba rodziny Krasińskich. Odnajdziemy w niej neogotycki zameczek podarowany przez ojca w prezencie ślubnym poecie Zygmuntowi Krasińskiemu. Dziś mieści się tu jedyne w Polsce Muzeum Romantyzmu. Wyróżniającym się miastem jest Pułtusk, który dzięki lokalizacji starego miasta na wyspie pomiędzy odnogami Narwi zyskał miano "Wenecji Mazowsza". Miejscowość ma najdłuższy rynek w Polsce i wiele zabytków. W 1868 roku spadł tu ogromny rój meteorytów.

Na zachód od Warszawy położony jest Kampinoski Park Narodowy. To jedyny rezerwat w Europie sąsiadujący z wielką aglomeracją miejską. Szczególnie cenne i unikatowe są wydmy śródlądowe porośnięte ładnym lasem sosnowym oraz sąsiadujące z nimi pasy bagienne. Można tu spotkać dzikie zwierzęta, m.in. łosia, kunę, jenota, rysia. Obowiązkowym punktem wycieczki w te strony jest Żelazowa Wola i znajdujący się w niej malowniczy dworek, w którym przyszedł na świat Fryderyk Chopin. Podążając dalej wzdłuż doliny Wisły dotrzemy do Płocka, miasta z licznymi zabytkami. Tutaj doznała pierwszego objawienia św. Faustyna. Warto dotrzeć do Sierpca, w którym koniecznie oprócz gotyckich kościołów należy odwiedzić skansen – Muzeum Wsi Mazowieckiej.

Z Warszawy, w kierunku południowym prowadzi droga do Radomia. W mieście tym zachowało się wiele zabytków, w tym ślady grodziska z VIII wieku. Jest to znany ośrodek kulturalny i naukowy. Pośród lasów pobliskiej Puszczy Kozienickiej położone są Pionki, w których utworzono unikatowy Skansen Kolei Wąskotorowej. Koniecznie trzeba wstąpić też do Szydłowca, który zachwyca pięknymi renesansowymi budowlami oraz do Iłży, jednego z najpiękniejszych miast Mazowsza z ruinami zamku na wzgórzu i ośrodkiem rekreacyjnym nad zalewem. W pobliżu Radomia znajduje się słynny Czarnolas, w którym niegdyś mieszkał Jan Kochanowski. W miejscu gdzie stała słynna lipa stoi pamiątkowy obelisk, a w dworku mieści się muzeum.

Jadąc na wschód dotrzemy do Siedlec, miasta pełnego zabytków, historycznie leżącego już poza granicami regionu. Szczególną uwagę zwraca Węgrów. To małe miasteczko był dawną posiadłością Bogusława Radziwiłła znanego z "Potopu" Sienkiewicza. Przebywając tu, zwróćmy uwagę na kościół farny Wniebowzięcia NMP z bogatym i cennym wystrojem. W zakrystii koniecznie trzeba zobaczyć tzw. lustro Twardowskiego, wokół którego krąży wiele legend. W tym tajemniczym zwierciadle można poznać swoją przyszłość. Przebywając w Liwie należy zobaczyć basztę zamku książąt mazowieckich. W sezonie letnim organizowane są tutaj imprezy plenerowe, m.in. festyn archeologiczny i turnieje rycerskie.

Na Mazowszu nie brak miejsc do wypoczynku i rekreacji. Na piechurów i rowerzystów czekają oczywiście piękne szlaki na terenie zarówno Kampinoskiego Parku Narodowego jak i licznych parków krajobrazowych. Atrakcyjne mogą się okazać wędrówki nieopodal miejscowości o walorach leczniczych: Otwocka, Józefowa i Konstancina Jeziornej – obecnie jedynego statutowego uzdrowiska Mazowsza. Popularnym celem wyjazdów weekendowych jest Jezioro Zegrzyńskie – największy sztuczny akwen regionu, spiętrzony na wodach Narwi i Bugu. Wokół jeziora rozwinęły się liczne ośrodki wypoczynkowe, porty, utworzono plaże. Akwen jest idealnym miejscem do uprawiana różnorodnych sportów wodnych, wędkowania i wypoczynku rodzinnego. Nieopodal znajduje się twierdza Modlin, dawna warownia podobno jako jedyna zaprojektowana przez cesarza Napoleona. Jej ruiny tworzyły scenografię zamku Horeszków na potrzeby ekranizacji "Pana Tadeusza". Równie przyjemnie można wypocząć nad zalewem Muchawka w Siedlcach, Włocławskim koło Płocka, albo Marianki koło Mińska Mazowieckiego.

Na Mazowszu zawsze pozostanie coś do odkrycia. Na turystów czeka tak dużo różnorodnych atrakcji, że nie sposób wszystkiego zobaczyć!

autor: Joanna Kołodziejczyk
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.