Noclegi kwatery
NOCLEGI KWATERY
Polanica Zdrój
Miejscowości w regionie
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA
Newsletter, informacje, wydarzenia
NEWSLETTER
Chcesz otrzymywać informacje o ciekawych imprezach, miejscach, regionach, które warto zobaczyć ? Zapisz się do naszego newslettera.

Wpisz e-mail:
Najpopularniejsze
NAJPOPULARNIEJSZE
zobacz noclegi na mapie

Noclegi Polanica Zdrój, kwatery, wakacje 2015

Polanica Zdrój weekend, wakacje Polanica Zdrój, kwatery Polanica Zdrój
noclegi w cenie : 40-55 zł
kategoria : Apartamenty
Położne są w Polanicy-Nowy Zdroj ok. 1 km od Parku zdojowego. Oferujemy 4 dwupokojowe apartamenty dla 2-4 osób o pow. 50 m² każdy. Parking na terenie posesji. Do wyłącznej dyspozycji gosci duży ogród o charakterze leśnym z miejscem na wypoczynek.

Noclegi w okolicy miejscowości Polanica Zdrój

Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 30-50 zł
kategoria : Pokoje gościnne
Przygotowaliśmy dla Państwa pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, TV, WiFi, dostępem do aneksu kuchennego. Na terenie posesji parking, zadaszona altanka, boisko do badmintona. Zapraszamy w Góry Stołowe.
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 30-35 zł
kategoria : Pokoje gościnne
Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w naszym obiekcie. Blisko parku zdrojowegow w cichej okolicy na przedmieściach. Do centrum Można dojśc w 5 minut. Znakomita baza wypadowa.
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 70-100 zł
kategoria : Wille
Willa Lawenda to stylowy pensjonat mieszczący się w zabytkowym budynku. Jesteśmy laureatem ogólnopolskiej akcji Hotel Przyjazny Rodzinie. Przytulnych pokoje i smaczne śniadania czekają na Państwa.
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 36-50 zł
kategoria : Domki letniskowe
Domek letniskowy w spokojnej, bezpiecznej, miłej okolicy w Kudowie- Zdroju - Czermnej w otoczeniu gór,lasów, i zieleni.
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 50-70 zł
kategoria : Apartamenty
Apartament Rodzinny całoroczny w centrum miasta, na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego,o powierzchni 50 m2, urządzony jako mieszkanie a jak typowy apartament pensjonatowy
Kudowa Zdrój weekend, wakacje Kudowa Zdrój, kwatery Kudowa Zdrój
noclegi w cenie : 35-45 zł
kategoria : Pokoje gościnne
Pokoje 2 i 4- osobowe z łazienkami TV, Internet. Parking na terenie obiektu możliwość grillowania, blisko Centrum oraz Parku Zdrojowego (300m) Spokojna okolica .
Międzylesie weekend, wakacje Międzylesie, kwatery Międzylesie
noclegi w cenie : 50-110 zł
kategoria : Pensjonaty
Zapraszamy do "Terra Sudeta": zabytkowy budynek całkowicie odnowiony z zachowaniem starych elementów, oryginalny wystrój, wysoki standard, domowa kuchnia, doskonała baza wypadowa w góry (Śnieżnik/Czarna Góra/Zieleniec) i do uzdrowisk: Polanicy, Kudowy Zdr
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Noclegi POLANICA ZDRÓJ
NOCLEGI POLANICA ZDRÓJ
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
NASZE MIASTA W REGIONIE
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
POLANICA ZDRÓJ
Polanica Zdrój to miasto uzdrowiskowe a zarazem znaczący ośrodek turystyczny. Znajduje się na terenie Sudetów Środkowych w Kotlinie Kłodzkiej. Polanica Zdrój oprócz swojego niezaprzeczalnego uroku stanowi doskonałą baze wypadową do odwiedzenia pobliskich atrakcji Ziemi Kłodzkiej.

Niewątpliwie wielką chlubą Polanicy jest Park Zdrojowy. Zajmuje on powierzchnię 13 ha i wpisany jest do rejestru zabytków, jako dobro kultury. Od maja do końca czerwca można podziwiać w nim kwitnące skupisko rododendronów o pow. 0,4 ha i wiele innych pomników przyrody. W Parku Zdrojowym znajduje się fontanna, która podświetlana kolorowymi lampami tworzy w rytm muzyki niezapomniane widowisko. Fontanna jest czynna w okresie letnim od 1 maja do 30 września Odbudowany po powodzi deptak ciągnący się wdłuż rzeki Bystrzycy Wzbudza zachwyt turystów i jest ulubionym miejscem spotkań gości oraz mieszkańców Polanicy Zdrój.

„Polanica Zdrój jest śliczna. Pławi się w słońcu, zieleni i błękicie (...). Wszystko tu bowiem jakieś inne. Nawet największy ponury melancholik po kilku dniach rozjaśnia swe zachmurzone oblicze, rodzą się jakieś zuchwałe, zdobywcze myśli, (...) dziewczyny zaś stają się podobne do stubarwnych motyli, fruwających z wdziękiem w tańcu, w parku i na deptaku” - pisał o Polanicy ponad 50 lat temu Gustaw Morcinek. Trudno nie zgodzić się z tymi słowami bo coś naprawdę wyjątkowego jest w Polanicy. Romantyczne spacery po Parku Zdrojowym, szczególnie wieczorem, zakończone podziwianiem kolorowej fontanny rozbudzają zmysły i uczucia.

Niebywałą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych jest letni tor saneczkowy "Góralka". Na ponad 450m zjeździe można osiągnąć prędkość 40km/h. To doskonała i absolutnie bezpieczna zabawa dla całej rodziny.

Coraz bardziej popularne staje się zwiedzanie Polanicy na dwóch kółkach. W mieście i w okolicach istnieje wiele tras rowerowych, które pozwalają bardzo aktywnie spędzić swój urlop lub weekend. Dla bardziej wytrawnych kolarzy przygotowano bardzo wymagającą trase MTB. Jest to jedna z najtrudniejszych tras w Polsce, bo wymaga dobrej techniki, dużej wytrzymałości i ogólnej siły fizycznej.

Amatorzy pieszych wedrówek także nie będą rozczarowani. W Polanicy rozpoczyna się kilka ciekawych szlaków turystycznych:

Polanica Zdrój - Duszniki Zdrój (szlak czerwony) - szlak wytyczony wśród łąk, z przepięknymi krajobrazami, prowadzi do Schroniska pod Muflonem, skąd rozciąga się przepiękna panorama na Szczeliniec Wielki i Duszniki Zdrój.

Polanica-Zdrój – Bystrzyca Kłodzka (szlak żółty) - cała wycieczka zajmuje od 4-5 godzin, polecana szczególnie tym wszystkim, którzy pragną poszukać pierwszych oznaków wiosny w Sudetach.

Polanica Zdrój – Zieleniec (szlak zielony) - maszerując tym szlakiem przejdziemy przez Torfowisko pod Zieleńcem. Jest to unikatowy rezerwat przyrody, który obejmuje dwa torfowiska: Topielisko i Czarne Bagno. Występuje tu bogaty zaspół roślinności torfowiskowej i bagiennej. Po terenie rezerwatu można się poruszać jedynie po wyznaczonych szlakach i drewnianych pomostach, gdyż niebezpieczeństwo "wsiąknięcia" w bagno jest tu całkiem realne. Cała wycieczka zajmuje około 5 godzin. Niestety dość kłopotliwy może okazać się powrót z Zieleńca, ale na pewno warto wybrać się na tę wycieczkę.

Atrakcje okolic

Muzeum Papiernictwa - najznamienitsze w Polsce Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój mieści się w XVII wiecznym młynie papierniczym, unikatowym zabytku techniki. Położone jest nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, na południowych obrzeżach miasta, przy międzynarodowej trasie biegnącej w kierunku granicy z Czechami. W muzeum mamy okazje zobaczyć pokazową produkcję papieru czerpanego przy użyciu zrekonstruowanych urządzeń i narzędzi. XVII wieczna Kaplica Czaszek w Kudowie Zdrój (Czermnej) - jedna z największych atrakcji Ziemii Kłodzkiej. Jest to jedyny tego rodzaju zabytek w Polsce. Ściany i sklepienie kaplicy wyłożono szczątkami - ludzkimi, prawdziwymi czaszkami i kośćmi. Znajduje się tutaj prawie 3 tysiące ludzkich czaszek i kości, a dalsze 21 tysięcy jest w krypcie pod kaplicą.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie - najdłuższa jaskinia Sudetów - ponad 3km korytarzy na 3 poziomach. Odkryto tu ślady pobytu człowieka oraz róznych zwierząt, m.in. niedźwiedzia.

Park Narodowy Gór Stołowych - to jedna z największych atrakcji Ziemii Kłodzkiej jak i całego województwa dolnośląskiego. Jest to jedyny w Polsce przykład gór płytowych o niemal prostopadłych zboczach i odosobnionych formach skalnych przybierających kształty zwierząt, grzybów czy baszt. Najwyższym szczytem Gór Stołowych jest Szczeliniec Wielki (919m n.p.m.), na który prowadzi 665 kamiennych stopni zbudowanych w XVIII wieku przez miejscowego sołtysa. Z najwyższego punktu Szczelińca "Fotela Liczyrzepy" rozciąga się piękna panorama okolicy. Błędne Skały będące częścią Gór Stołowych to niepowtarzalny skalny labirynt wyrzeźbiony w piaskowcach przez wodę i wiatry. Formy skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną. Podczas jej zwiedzania często wręcz przeciskamy się pomiędzy wąskimi skalnymi szczelinami (Góry Stołowe - dowiedz się więcej).

Skansen Kultury Ludowej w Kudowie Zdrój (Pstrążnej) - położone na malowniczym zboczu w wiejskiej dzielnicy Kudowy Zdrój – Pstrążnej. Zwiedzający poznają dzieje Ziemi Kłodzkiej i pogórza sudeckiego. Zwiedzają zabytkowe domy z oryginalnym wyposażeniem. Spacer po stoku skansenu z pięknymi widokami jest także przyjemnością i relaksem o każdej porze roku. Gratisowy poczestunek w postaci chleba ze smalcem i herbatą pozostaje miłym wspomnieniem.

Warto wybrać się także do pozostałych miejscowości uzdrowiskowych Ziemi Kłodzkiej : Dusznik Zdrój oraz Kudowy Zdrój

Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.