Noclegi Bieszczady, kwatery, wakacje 2015

Komańcza weekend, wakacje Komańcza, kwatery Komańcza
noclegi w cenie : 65-125 zł
kategoria : Pensjonaty
Serdecznie zapraszamy do otwartego na początku 2012 roku pensjonatu. Jest to miejsce dla ludzi poszukujących komfortowego wypoczynku w rustykalnych wnętrzach i miłej atmosferze.
Solina weekend, wakacje Solina, kwatery Solina
noclegi w cenie : 30-30 zł
kategoria : Kwatery prywatne
Oferujemy tanie noclegi w pokojach wyposażonych w radio, telewizor, lodówkę i Internet. W skład każdego z pokoi wchodzi łazienka z pełnym węzłem sanitarnym oraz aneks kuchenny z wyposażeniem. Dzieci mają możliwość korzystania z placu zabaw.
Ustrzyki Dolne weekend, wakacje Ustrzyki Dolne, kwatery Ustrzyki Dolne
noclegi w cenie : 25-55 zł
kategoria : Domki całoroczne
Domki całoroczne z kominkami. Na 1 piętrze 2 sypialnie,balkon, na parterze salon z kominkiem i TV, kuchnia całkowicie wyposażona, łazienka, taras. Przed domkiem duży trawnik, plac zabaw, miejsce do gry w siatkówkę. www.youtube.com/watch?v=8QkodGbJufs
Solina weekend, wakacje Solina, kwatery Solina
noclegi w cenie : 28-30 zł
kategoria : Domki całoroczne
Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest w malowniczej bieszczadzkiej miejscowości Wołkowyja nad Jeziorem Solińskim. Jeżeli lubisz odpoczywać w górach a jednocześnie korzystać z możliwości spędzania czasu, jakie daje bliskość jeziora - zapraszamy!
Solina weekend, wakacje Solina, kwatery Solina
noclegi w cenie : 25-180 zł
kategoria : Domki letniskowe
Zapraszamy w Bieszczady do miejscowości Solina. Dysponujemy dwoma domkami letniskowymi 5-osobowymi. Domki są drewniane, piętrowe z aneksem kuchennym, łazienką,TV i Wi-Fi.
Baligród weekend, wakacje Baligród, kwatery Baligród
noclegi w cenie : 40-50 zł
kategoria : Domki całoroczne
Nasz dom to idealne miejsce dla ludzi pragnących odpocząć od zgiełku, gwaru i trosk życia codziennego. Kochający obcowanie z przyrodą mogą tu usłyszeć głosy przyrody – wiatr, śpiew ptaków, świerszczy natomiast nocą, na czarnym niebie niemal dotknąć gwiazd
Polańczyk weekend, wakacje Polańczyk, kwatery Polańczyk
noclegi w cenie : 30-35 zł
kategoria : Agroturystyka
Nasz dom położony jest w miejscowości Bachlawa, która znajduje się przy głównej obwodnicy Bieszczadzkiej co w dużym stopniu ułatwia poruszanie się po najbliższych terenach.
Komańcza weekend, wakacje Komańcza, kwatery Komańcza
noclegi w cenie : 30-40 zł
kategoria : Domki całoroczne
Całoroczny domek mieszkalny położony na obrzeżach Komańczy nad rzeką wśród lasów z dala od zabudowań. .Naszym gościom oferujemy 5 pokojowy domek;parter 2 pokoje, łazienka, kuchnia,taras.poddasze 3 pokoje,łazienka.Organizujemy rajdy samochodami tere
Lutowiska weekend, wakacje Lutowiska, kwatery Lutowiska
noclegi w cenie : 40-40 zł
kategoria : Agroturystyka
Cenisz sobie ciszę i spokój, chcesz aktywnie wypocząć, zwiedzić ciekawe miejsca, spędzić miło czas? To miejsce jest dla Ciebie!
Wetlina weekend, wakacje Wetlina, kwatery Wetlina
noclegi w cenie : 220-310 zł
kategoria : Domki całoroczne
Zapraszamy do wypoczynku w domku położonym w miejscowości Smerek k/Wetliny. Obiekt położony jest na 9-arowej ogrodzonej działce. Oferujemy Państwu 6 miejsc + 3 dostawki.
Wetlina weekend, wakacje Wetlina, kwatery Wetlina
noclegi w cenie : 1-1 zł
kategoria : Pensjonaty
Zapraszamy do kameralnego pensjonatu w Wetlinie, położonego w cichej dolinie, kilkaset metrów od granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Oferujemy komfortowe pokoje oraz apartamenty z aneksami kuchennymi. Przyjedź i pokochaj Bieszczady!
Polańczyk weekend, wakacje Polańczyk, kwatery Polańczyk
noclegi w cenie : 33-50 zł
kategoria : Domki całoroczne
"Matiaszówka" - ośrodek wczasowy składający się z luksusowych, drewnianych domów nad prywatnym jeziorkiem kąpielowym. Plac zabaw, boisko, bar letni.
Wetlina weekend, wakacje Wetlina, kwatery Wetlina
noclegi w cenie : 50-90 zł
kategoria : Apartamenty
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego domu "Cudne Manowce". Dom znajduje się w Wetlinie na jednym z najpiękniejszych miejsc Bieszczadów.
Lesko weekend, wakacje Lesko, kwatery Lesko
noclegi w cenie : 40-80 zł
kategoria : Domki całoroczne
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do trzech komfortowo wyposażonych domków położonych w miejscowości Huzele w Bieszczadach. Jest to fantastyczne miejsce dla wędkarzy, rowerzystów, górskich piechurów, a w sezonie zimowym dla narciarzy.
Wetlina weekend, wakacje Wetlina, kwatery Wetlina
noclegi w cenie : 50-55 zł
kategoria : Domy wczasowe
Do Państwa dyspozycji mamy trzy drewniane domy o wdzięcznych nazwach Hnatowa chata, Trześnia oraz Wetłyna. Serdecznie Zapraszamy.
Jeżeli liczba wyszukanych obiektów jest zbyt duża skorzystaj z wyszukiwania zaawansowanego
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
RUSZAJWPOLSKE NA FACEBOOKU
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
BIESZCZADY
Polski Teksas to żartobliwe określenie Bieszczadów – gór dzikich, pierwotnych, trudnodostępnych i odludnych. Z każdym rokiem w ten najdalej na południe wysunięty skrawek Polski przybywa coraz więcej turystów.

Jadąc w Bieszczady nie sposób pominąć Przedgórza Bieszczadzkiego. To jakby przedsmak tego co czeka nas jeszcze dalej. Tutaj znajdują się największe miasta regionu, które jak okazuje się po przybyciu, w rzeczywistości są małymi mieścinami. Otoczone są łagodnymi pasmami Otrytu i Żukowa, które latem pokrywa niesamowita zieleń, a jesienią bajeczna pomarańcz i intensywna czerwień. Planując wycieczkę w te strony zarezerwujmy sobie czas, na zobaczenie poniższych miejsc:
  • Sanok – Jest to ośrodek przemysłowy, ale z licznymi zabytkami. Warto udać się na zamek, gdzie można obejrzeć wspaniałą kolekcję ikon a także odwiedzić największy polski skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego. Obiekty zgromadzone w nim prezentują budownictwo Łemków, Bojków, Pogórzan i Dolinian.
  • Ustrzyki Dolne – Najpopularniejszy ośrodek turystyki i sportów zimowych w Bieszczadach. W zimie czynna jest stacja narciarska na stokach Laworty. Jest to jedyne miasto w Polsce położone w dorzeczu Morza Czarnego (nad rzeką Strwiąż). Niedaleko jest stąd do Krościenka, z przejściem granicznym na Ukrainę.
  • Lesko – Zachował się tutaj zamek Kmitów z XV wieku, z obronną bożnicą żydowską z XVI wieku oraz kirkutem (jest tu około 2 tysiące nagrobków). W gotyckim kościele parafialnym pochowany jest Franciszek Puławski, uczestnik konfederacji barskiej (brat Kazimierza – bohatera Polski i USA). Niedaleko Leska obejrzeć można „Kamień Leski”, ogromną, bo mierzącą ponad 30 metrów wysokości skałę, która według legendy miała zostać upuszczona na kościół przez diabła.
  • Zagórz – Turyści podziwiają w nim ruiny klasztoru Karmelitów Bosych (XVIII wiek), o imponujących rozmiarach i architekturze.

Przed zapuszczeniem się w te najdalsze strony warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czym są Bieszczady? Dla jednych to kraina niezwykle tajemnicza, przepełniona jakby mistycyzmem. Inni odnajdują tu prawdziwą oazę spokoju, potrafią oderwać się od swoich codziennych problemów. Jednak dla każdego, Bieszczady są utożsamieniem przyrody. Przyrody, nieskażonej działalnością człowieka. Przyrody, która otacza nas z każdej strony. Przyrody, która jest tutaj wyjątkowo piękna, odmienna i niepowtarzalna..

Bieszczady, leżące na terytorium Polski ciągną się od Przełęczy Użockiej na wschodzie po Przełęcz Łupkowską. Są najdalej na południe wysuniętym polskim regionem (szczyt Opołonek). Tworzą je cztery pasma, biegnące niemal równoleżnikowo z zachodu na południowy-wschód. Najwyższym bieszczadzkim szczytem jest Tarnica (1346 m n.p.m.). Poszczególne pasma są rozdzielone obniżeniami, którymi płyną rzeki: Solinka, Nasiczniański, Wołosaty, tworząc malownicze przełomy.

Ponad gęsto porastającymi doliny i niższe partie gór lasami liściastymi, kończącymi się pasem skarłowaciałej buczyny, rozciągają się już tylko szerokie hale, czyli połoniny. Połoniny to jakby symbol Bieszczadów, ich cecha rozpoznawcza i wizytówka. Każdy, kto chce prawdziwie zobaczyć Bieszczady powinien udać się na wędrówkę po nich. Najbardziej znane a zarazem największe to Połonina Wetlińska i Połonina Caryńska. Warto wspomnieć o jednym z najpopularniejszych schronisk PTTK „Chatka Puchatka”, na połoninie Wetlińskiej. Jest ono najwyżej położonym schroniskiem w Bieszczadach. Idealną bazą wypadową do górskich wędrówek są: Ustrzyki Górne, Cisna, Komańcza.

W celu ochrony tak cennych zespołów krajobrazowych i roślinnych Bieszczadów utworzono Bieszczadzki Park Narodowy. Obszar Bieszczadów wchodzi w skład Światowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”.

Bieszczady są pełne śladów po kulturze Łemków i Bojków, wysiedlonych z tych ziem po II Wojnie Światowej. Powstrzymano w ten sposób rozwój osadnictwa na tych ziemiach, a teren Bieszczadów jest do dziś słabo zaludniony i zagospodarowany. Taka pierwotność zachwyca wszystkich, którzy przyjeżdżają w te góry. Zawsze chętnie powracają, by odpocząć z dala od cywilizacji, na pięknych i rozległych połoninach.

Warto zdobyć górę Chryszczata. W czasie I Wojny Światowej biegła tędy linia frontu. Jeszcze dziś można tu zobaczyć niezabliźnione ślady wojennej historii tej okolicy: dawne okopy oraz zarośnięte, często całkiem zapomniane cmentarze wojskowe. Na stokach zachodnich utworzono rezerwat przyrody nieożywionej „Zwiezło”, na terenie którego znajdują się osuwiskowe Jeziorka Duszatyńskie.

Mało kto wie, że na jednym ze szczytów bieszczadzkich stał dawniej drewniany gród, który strzegł mieszkańców Wetliny. W XVII wieku został spalony przez Tatarów, a na pamiątkę ówczesnego właściciela zamku – Igancego zwanego Hnatem, który wolał skoczyć ze skały, niż zginąć z rąk najeźdźców, górę tą nazywa się Hnatowe Berdo. Niektórzy twierdzą jednak, że to tylko legenda.

Przez Bieszczady prowadzi jedna z najpiękniejszych dróg turystycznych w Polsce. Słynna pętla bieszczadzka liczy długość 144 km. Bardzo atrakcyjnym okazać się może przejazd tzw. „Bieszczadzką Ciuchcią” - kolejką wąskotorową.

Koniecznie zobaczyć trzeba rozległy akwen Soliny i Myczkowców. Jest to największy sztuczny zbiornik w Polsce wykorzystywany zarówno do celów rekreacyjnych, jak i energetycznych. Budując zapory w Solinie i Myczkowcach spiętrzone wody pochłonęły 185 domów, trzy cmentarze, kilka cerkiewek oraz liczne kapliczki. Do największych ośrodków wypoczynkowych nad zalewem należą: Myczkowce, Solina, Polańczyk.


Wiele osób uważa Bieszczady za najpiękniejsze góry w Polsce, a wędrówki połoninami zostają wśród najwspanialszych wspomnień. Bieszczady nie kończą się wraz z polskimi granicami. Ciągną się dalej na południowy-wschód, na terenie Ukrainy i Słowacji - te strony też warto odwiedzić!

Obecnie Bieszczady są niezwykle atrakcyjnym regionem turystycznym, w którym można odnaleźć echa przedwojennych Polskich Karpat Wschodnich z legendą Czarnohory i Huculszczyzny.

autor: Joanna Kołodziejczyk
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.
Atrakcyjne regiony turystyczne w Polsce - tanie kwatery i pokoje, szukaj noclegu i dokonaj rezerwacji
BIESZCZADY - POLSKI „DZIKI ZACHÓD”.
Są ludzie którzy twierdzą, iż mimo wielu podróży po całym świecie, nigdy nie widzieli nic piękniejszego od kołyszących się na wietrze bieszczadzkich połonin porastających łagodne, bezkresne grzbiety górskie. Jest to pejzaż, który zapada w pamięć na całe życie, a jego wspomnienie przywołuje nieodpartą chęć by znów tam pojechać.

Bieszczady – bajkowe góry na granicy trzech państw: Polski, Ukrainy i Słowacji, zawsze były miejscem, gdzie chętnie zaszywali się samotnicy i artyści. Ten fascynujący zakątek przez wiele lat uważany był za dzikie, niebezpieczne wręcz ostępy, co było efektem całkowitego opustoszenia obszaru po II Wojnie Światowej. Stan ten niestety nie mógł potrwać długo na tak pięknym terenie i dziś jest on w dużej mierze zagospodarowany dla potrzeb turystyki. Na obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego wytyczono ponad 130 km szlaków pieszych. Bardzo rozwinięta jest również turystyka konna, co przejawia się w postaci sieci szlaków konnych o łącznej długości 12 km, pozwalających na kilkudniowe wyprawy z licencjonowanymi przewodnikami. Noclegi odbywają się w stanicach, przystosowanych standardem do zróżnicowanych oczekiwań klientów. Miłośnicy sportów zimowych mają swoją bazę w Ustrzykach Dolnych.

Czy wiesz, że obszar chroniony „Karpaty Wschodnie”, czyli Bieszczadzki Park Narodowy wraz z parkami słowackim i ukraińskim to pierwszy na świecie trójstronny międzynarodowy rezerwat biosfery? Łącznie obejmuje on obszar 2 132 km2 i ma nieocenione znaczenie w ochronie przyrody w tej części Europy.

Wśród cech charakterystycznych Bieszczad, możemy wyróżnić przede wszystkim porastające je połoniny, czyli górskie łąki. Szczególne wrażenie robi na wędrowcach jesienny krajobraz, ponieważ trawy przybierają żółte barwy, a rosnące poniżej buki stanowią ich czerwone obramowanie. Oprawą dla pięknego krajobrazu jest wówczas rykowisko jeleni. Wśród łąk mają swoje stanowiska rzadkie gatunki roślin wschodniokarpackich i wysokogórskich.

Ponieważ na terenie Bieszczad zachowały się pierwotne lasy bukowe, są one ostoją dla wielu niespotykanych w innych częściach Polski zwierząt. Żyje tutaj przede wszystkim „wielka trójka” polskich drapieżników: wilk, ryś i niedźwiedź brunatny. Jest również szansa na spotkanie największego mieszkańca tego terenu, czyli żubra. Nie można zapomnieć także o żbiku. Bieszczadzki Park Narodowy to jedyny w Polsce Park, który chroni jednocześnie wszystkie krajowe ssaki i drapieżniki. Bieszczady są także ostoją dla rzadkich gatunków ptaków, między innymi dla orła przedniego i puchacza. Warto również wspomnieć, że w dolinie Sanu występuje największy i najrzadszy polski wąż – wąż Eskulapa.

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Bieszczadach są malownicze doliny w których kiedyś istniały wsie. Stanowią one swoisty fenomen przyrodniczy, nazywany „bieszczadzką krainą dolin”. Jedynymi pozostałościami po żyjących tu niegdyś ludziach są resztki zdziczałych sadów, drzew wyznaczających miejsca po domach i szlakach komunikacyjnych oraz łąk, pastwisk i ziołorośli. Można tu też znaleźć zarośnięte, pochylone kamienne krzyże, a nawet ruiny cerkwi. Najwięcej zabytków architektury zachowało się na Przedgórzu Bieszczadzkim. Do najciekawszych należą XVI-wieczny drewniany kościół w Średniej Wsi, romantyczny pałacyk w Olszanicy, jedna z najstarszych cerkwi w Orelcu czy dwór w Tarnawie.

Podczas wędrówek po Bieszczadach można wypuścić się na południowo – zachodni kraniec naszego kraju, wciśnięty pomiędzy dolinę górnego Sanu a Połoninę Bukowską. Zakątek ten nazywany jest „bieszczadzkim workiem”. Nie można też odmówić sobie przejażdżki leśną kolejką wąskotorową, której stacja początkowa znajduje się w Majdanie koło Cisnej. Trudno pogodzić się z faktem, że nie jeżdżą tu już ciuchcie parowe „samowarki”, które zatrzymywały się nad potokami by nabrać wody.

autor: Honorata Dzierżak
Odwiedziłeś interesujące miejsca, masz ciekawe wspomnienia z wypraw po Polsce, chciałbyś je zaprezentować użytkownikom ruszajwpolske ? Zajrzyj do sekcji Współpraca i skontaktuj się z nami.