Strona główna
Katalog
Wyszukiwarka
Schowek
Promocje
Lista Top 100
Wilamowo koło Morąga
Miłomłyn
Rydzewo
Stężyca
Olsztynek
Budry
Nie masz czasu na przeglądanie ofert? Dodaj ogłoszenie i czakaj na najlepsze propozycje.
Ostatnio dodane
Raduń
Nowa Wieś
Giżycko
Rowy
Szczytno
Mikołajki
Znajdź nas na Facebook'u

Czy wiesz, że

1
2
3
4
5
6
7
8

Dom do góry nogami

W Szymbarku zobaczyć można dom stojący do góry nogami. Wchodzi się do niego przez znajdujący się przy samej ziemi dach. W pomieszczeniach łóżka i meble przyklejone są do sufitu co sprawia niesamowite wrażenie. W Szymbarskim skansenie znajduje się także wiele innych osobliwości, jak chociażby najdłuższa deska świata, wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Kaszuby

Tabaka, czyli proszek mielony z liści tytoniu jest tradycyjną substancją zażywaną przez Kaszubów, szczególnie popularną wśród mężczyzn. Dawniej wierzono, że zażywanie tabaki zagwarantuje utrzymanie zdrowia. Zwyczaj przetrwał do dziś, a tabakiery wykonane z rogów zwierzęcych są idealną pamiątką z tych stron.

Biebrzański Park Narodowy

Biebrzańskie bagna i szuwary stały się ostoją dla łosia, który jedynie tutaj przetrwał zawieruchy II wojny światowej. Twierdza Osowiec podczas walk I wojny światowej była niemal miasteczkiem. Zamieszkiwało ją ok. 5 tysięcy żołnierzy, do których dyspozycji była własna fabryka amunicji i prochu, cmentarz i cerkiew.

Łódź

Łódź od dawna jest związana z filmem. To pierwsze miasto w Polsce, w którym otworzono stałe kino. W Muzeum Kinematografii zgromadzono liczne pamiątki: plany scenograficzne, projekty kostiumów, plakaty oraz rozmaite urządzenia, w tym pierwsze kamery z początków XX w.

Kolej gondolowa na Szyndzielnię

Kolej gondolowa na Szyndzielnię działa od 1953 roku i jest drugą koleją linową w Polsce (po kolei na Kasprowy Wierch). Obecnie, po modernizacji wraz z koleją na Jaworzynę Krynicką są jednymi tego typu kolejkami w naszym kraju.

Kopalnie w Tatrach ?

Najpopularniejsze wśród turystów polskie góry były na przestrzeni wieków potężnym ośrodkiem górniczo-hutniczym. Pierwszą kopalnię otwarto już w 1417 r. Historia pokazała, że mimo iż Tatry są zasobne w różnorodne kruszce, jednak ich ilość nie jest wystarczająca do opłacalnej eksploatacji.

Muzeum Browaru w Żywcu

W 2006 roku, w Żywcu otworzono nowoczesne Muzeum Browaru z okazji 150-lecia produkcji złocistego trunku. Interaktywną wystawę urządzono w dawnej leżakowni, w piwnicach. Zwiedzający przenoszą się do XIX wiecznego Żywca i krok po kroku poznają historię miejscowego browaru aż po czasy dzisiejsze.

Bieszczady

Najdalej wysunięte na południe miejsce w Polsce znajduje się w Bieszczadach. Szczyt Opołonek ma 1028 m n.p.m. i znajduje się niedaleko przełęczy Użockiej.

Muzeum papiernictwa

Duszniki Zdrój zasłynęły nie tylko jak uzdrowisko. Już od XVI wieku miasto posiada tradycje czerpania papieru. Znane jest z Muzeum Papiernictwa utworzonego w starym młynie papierniczym, gdzie poznać można proces produkcji oraz historię wykorzystania papieru.

Kraków

Rynek Główny w Krakowie, w obecnym rozplanowaniu powstał w roku 1257. Od czasu powstania placu, jego poziom podniósł się w niektórych miejscach nawet o 5 metrów! Pod Rynkiem ukryte są ogromne piwnice.
1
2
3
4
5
6
7
8
ostatnio przeglądane
0
schowek
0
Brak ofert w schowku
wydrukuj
pobierz PDF