st
Strona główna
Katalog
Wyszukiwarka
Schowek
Promocje
Lista Top 100
Nie masz czasu na przeglądanie ofert? Dodaj ogłoszenie i czakaj na najlepsze propozycje.
Ostatnio dodane
Dębina
Choczewo
Olsztynek
Nowe Karpno
Zbrosza Duża
Wilkasy
Znajdź nas na Facebook'u

Czy wiesz, że

1
2
3
4
5
6
7
8

Góry Świętokrzyskie

Jak głosi legenda w Górach Świętokrzyskich odbywały się dawniej sabaty czarownic do czasu, gdy na Łysej Górze wzniesiono klasztor. Zły Lucyper nakazał zniszczenie świętego miejsca. Jednak kiedy diabły niosły na wielkiej płachcie kamienie - przestraszyły się bicia dzwonów. Rozsypane głazy leżą dziś na stokach góry tworząc słynne gołoborza.

Żubry nad Bałtykiem

Żubry to zwierzęta, które niemal całkowicie wyginęły podczas I wojny światowej. Dziś ich największe skupisko znajduje się w Polsce, a liczbę osobników ocenia się na około tysiąc. Przebywając nad Bałtykiem możemy zobaczyć żubry nieopodal Międzyzdrojów, w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Wolińskiego Parku Narodowego. W oddzielnych zagrodach żyją tutaj też sarny, dziki i orły bieliki, które ze względu na choroby nie poradziłyby sobie same na wolności.

Festiwal Wikingów

Przed wiekami, na wyspie Wolin żyli wikingowie. Co roku organizowany jest Festiwal Wikingów, podczas którego poznać można kulturę i życie codzienne mieszkańców legendarnego grodu Jomsborg. Podczas niego zobaczyć można barwnie przebranych ludzi oraz repliki łodzi wikingów a także posłuchać średniowiecznej muzyki.

Górny Śląsk

Pierwsze w Polsce (a 12 w Europie) sztuczne lodowisko otworzono w Katowicach 6 grudnia 1930 roku. Z obiektu korzystali najlepsi na świecie sportowcy. Niestety zniszczone przez pożary nie przetrwało do dzisiaj. W Chorzowskim wesołym miasteczku znajduje się pierwszy polski rollercoaster. Ma wysokość 7 pięter oraz podwójną pętlę, dzięki czemu pasażerowie przebywają część jazdy do góry nogami. Rozpędzone wagoniki osiągają prędkość 60 km/h.

Największy motyl

Pienińskie łąki słyną z motyli. Tylko tu spotkać można "niepylaka apollo" - największego w Polsce motyla dziennego, którego rozpiętość skrzydeł sięga aż 9 cm.

Beskid Niski

U stóp najwyższej góry Beskidu Niskiego, Lackowej, położona jest dolina, gdzie dawniej tętniła życiem mała, łemkowska wieś. Dziś po osadzie pozostała tylko niewielka cerkiewka, której biały ściany wyróżniają się pośród pełnych zieleni i malowniczych krajobrazów.

Święta Lipka

Święta Lipka to najpopularniejsze sanktuarium maryjne na północy Polski. Bazylika pod wezwaniem Nawiedzenia NMP jest też perełką wśród polskiej architektury barokowej, która zachwyci swoim pięknem nie tylko miłośnika sztuki.

Jezioro Jeziorak

Jezioro Jeziorak, najdłuższe w Polsce stało się tematem książki "Nowe przygody Pana Samochodzika". Bohater szuka tu skarbów zaginionych podczas II wojny światowej. Dla przeciętnego turysty jest to natomiast idealne miejsce do uprawiana sportów wodnych, wędkowania, czy wypatrywania ptaków.

Panorama Racławicka

We Wrocławiu znajduje się "Panorama Racławicka", czyli potężny obraz autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Dzieło o rozmiarach 15 X 114 metrów upamiętnia setną rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej i zwycięską bitwę wojsk powstańczych nad rosyjskimi pod Racławicami. Dzieło tworzące zamknięty krąg umieszczone zostało w okrągłej sali

Wioska Hobbitów

W Sierakowie Sławieńskim nieopodal Koszalina powstała wioska Hobbitów. W osadzie zbudowanej na wzór bajkowego świata z powieści J. R.R. Tolkiena spotkać można książkowe postacie, wziąć udział w grze terenowej lub okazjonalnych imprezach.
1
2
3
4
5
6
7
8
ostatnio przeglądane
0
schowek
0
Brak ofert w schowku
wydrukuj
pobierz PDF